سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی: آژانس 5 خواسته دیگر مطرح کرد

در بخش سوم همکاری‌ها، آژانس 5 خواسته‌ی دیگر را مطرح کرد که برخی از آن‌ها در چارچوب تفاهم با 1+5 است که اقداماتی برای انجام آن‌ها نیز انجام گرفته است.
رییس سازمان انرژی اتمی از گفت‌وگو با مدیرکل آژانس درباره چاشنی‌های انفجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران عصر یک‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس گفت: در این دیدار درباره چاشنی‌های انفجاری صحبت کردیم و امیدواریم آمانو گامی را در جهت بسته شدن این موضوع بردارد. اگر این قدم برداشته شود قدم‌های بعدی نیز برداشته خواهد شد.

او ادامه داد: ایران و آژانس در چارچوب تفاهم مشترک همکاری‌هایی را در 13 گام تاکنون انجام داده‌اند و در آخرین گام قرار شد همکاری‌های دیگری را داشته باشیم که اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

صالحی گفت: نتایج 13 گام اولیه به طور مثبت در گزارش‌های مدیر کل منعکس شده است.
وی اظهار کرد: در بخش سوم همکاری‌ها، آژانس 5 خواسته‌ی دیگر را مطرح کرد که برخی از آن‌ها در چارچوب تفاهم با 1+5 است که اقداماتی برای انجام آن‌ها نیز انجام گرفته است.

رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: با آمانو امروز درباره‌ی چاشنی‌های انفجاری صحبت کردیم و خوشبختانه تمام سوالات درباره‌ی چاشنی‌های انفجاری را دوستان ما پاسخ دادند و امیدواریم درباره‌ی چاشنی‌های انفجاری آمانو قدم بلندی را در جهت این موضوع که تقریبا درحال بسته شدن است بردارد.
او تصریح کرد: به ایشان گفتیم که اگر این قدم برداشته شود قدم‌های بعدی ان‌شاءالله آسان‌تر خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۵-١٣٩٣, ٢١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها