سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقادهاي ديرهنگام حدادعادل از صدا و سيما

درصد پخش تبليغات در تلويزيون آنقدر زياد شده كه تاثير منفي گذاشته است و اين تاثير منفي هم براي كالاهايي است كه مورد تبليغ واقع مي‌شود و هم براي ساير برنامه‌هاي صداوسيماست كه از هدف خود باز مي‌مانند
اين‌بار دولتي‌ها نيستند كه از عملكرد سازمان صدا سيما انتقاد دارند، گويا عزت‌الله ضرغامي اين روزها از سوي همه جناح‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش اعتماد، اگر تا ديروز مخاطبان، برنامه‌سازان يا مقامات دولتي از رسانه ملي شاكي بودند و معتقد بودند كه اين سازمان مشغول آنتن فروشي است، حالا غلامعلي حدادعادل هم به صف منتقدان سازمان صدا و سيما پيوسته است. روز گذشته غلامعلي حدادعادل كه نامش براي رياست اين سازمان هم شنيده مي‌شود همچون انتقاد چند وقت پيش حسام‌الدين آشنا از حجم بالاي تبليغات بازرگاني در صدا و سيما انتقاد كرد.

حجم بالاي تبليغات اين سازمان كه گويا ترفندي براي صاف كردن بدهي‌هاي كلان سازمان صدا و سيما به برنامه‌سازان و تهيه‌كنندگان است در ماه‌هاي اخير صداي بسياري را درآورده است. از سوي ديگر در اختيار گذاشتن آرشيو سازمان در اختيار مستندسازاني كه عليه رييس‌جمهور مستند ساخته بودند يكي ديگر از محورهاي انتقاد از اين سازمان بود. با اين همه حجم تبليغات رسانه ملي در ماه‌هاي آخر حضور ضرغامي در ساختمان شيشه‌يي جام‌جم آنقدر انتقادبرانگيز شده است كه حدادعادل روز گذشته وادار شد كه بگويد «متاسفانه حجم آگهي‌هاي بازرگاني بيش از حد شده است».

به گزارش خانه ملت، وي گفت: سازمان صداوسيما بايد تعادلي ميان سهم تبليغات بازرگاني و سهم برنامه‌هاي غير تبليغي ايجاد كند. نماينده مردم تهران، ري و شميرانات در مجلس شوراي اسلامي بر همين اساس تصريح كرد: درصد پخش تبليغات در تلويزيون آنقدر زياد شده كه تاثير منفي گذاشته است و اين تاثير منفي هم براي كالاهايي است كه مورد تبليغ واقع مي‌شود و هم براي ساير برنامه‌هاي صداوسيماست كه از هدف خود باز مي‌مانند.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس خاطرنشان كرد: معتقدم سازمان صداوسيما بايد تعادلي ميان سهم تبليغات بازرگاني و سهم برنامه‌هاي غير تبليغي ايجاد كند. حالا بايد ديد كه آغاز انتقادات حدادعادل از سازمان صدا و سيما آن هم در ماه‌هاي اخير حضور ضرغامي مقدمه‌يي براي جايگزيني حدادعادل است يا اينكه حدادعادل به تازگي متوجه ضعف عملكردي سازماني شده است كه سال‌هاست صداي منتقدان را درآورده است.
telegram 19dey.com

تگها: حداد عادل, صدا وسیما

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۵-١٣٩٣, ١٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها