سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران با تمام قوا از انتخاب مردم عراق و نخست وزیری العبادی حمایت می کند

بروز شده : ٢-٠۶-١٣٩٣, ١٣:۵٢    نسخه چاپی    
وی با اشاره به روابط خوب و گسترده ایران و عراق در دوران نخست وزیری نوری المالکی ابراز امیدواری کرد، گسترش روابط در روابط حیدر العبادی ادامه یابد.
ظریف: ایران با تمام قوا از انتخاب مردم عراق و نخست وزیری العبادی حمایت می کند
وزیر امور خارجه ایران در دیدار نخست وزیر عراق ضمن ابراز امیدواری نسبت به گسترش روابط دو کشور اعلام کرد که ایران با تمام قوا از انتخاب نخست وزیر جدید عراق حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به عراق، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در نخستین دیدار خود در بغداد با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.
ظریف در این دیدار ضمن تبریک به نخست وزیر جدید عراق، تاکید کرد: برای ما انتخاب مردم عراق بسیار ارزشمند است و با تمام قوا از این انتخاب حمایت می کنیم.
وزیر امور خارجه افزود: بسیار خوشحالیم از اینکه انتخاب شما زمینه همکاری همه گروههای عراقی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به روابط خوب و گسترده ایران و عراق در دوران نخست وزیری نوری المالکی ابراز امیدواری کرد، گسترش روابط در روابط حیدر العبادی ادامه یابد.

به گزارش مهر، محمدجواد ظریف صبح امروز به منظور دیدارهای دوجانبه با مقامات عراقی و تبریک تشکیل دولت جدید این کشور، وارد بغداد شد و در فرودگاه مورد استقبال ولید شلطاغ مدیرکل همکاری های منطقه ای وزارت خارجه عراق قرار گرفت.
وی در روز اول این سفر 7 دیدار خواهد داشت. دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر جدید، نوری المالکی نخست وزیر سابق، سلیم جبوری رئیس پارلمان پیش از ظهر امروز صورت خواهد گرفت. ظریف ساعت یک ظهر به وقت محلی دیداری با وزیر خارجه عراق خواهد داشت و پس از آن در نشست خبری مشترک با خبرنگاران سخن می گوید.

دیدار با فواد معصوم رئیس جمهور و نیز سید عمار حکیم دبیرکل مجلس اعلای اسلامی عراق و ابراهیم جعفری رئیس ائتلاف ملی عراق دیدارهای بعد از ظهر ظریف هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۶-١٣٩٣, ١٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها