سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نیویورک تایمز: داعش به فکر و ذکر ایرانیان تبدیل شده

امیرحسین محمدی که رادیولوژیست است می گوید: امریکا از هر گروهی که زنجیزه ی ایران، سوریه، لبنان و فلسطین را پاره می کند حمایت می کند.
نیویورک تایمز نوشت: این روزها، ایرانی ها درست به مانند آمریکایی ها فکر و ذکرشان گروهی سیاهپوش در عراق و سوریه شده است که شیعیان و دیگر مسلمانان را می کشند.

در یک سوپرمارکت، یک راننده تاکسی یا مهمانی خانوادگی گفتگوها اغلب به سمت گروه تروریستی داعش و چگونگی شکل گیری اش کشیده می شود. برای اکثر ایرانی ها، پاسخ به این سئوال که سازنده ی این گروه کیست، روشن است: آمریکا.

یک مغازه دار می گوید: دوست من، شما می دانید چه کسی داعش را ایجاد کرده است.

یک راننده تاکسی همزمان با کوباندن دستانش بر روی فرمان در جهت تاکید بر سخنانش، در این رابطه به من گفت: اعتراف کنید.
یکی از افراد حاضر در مهمانی خانوادگی نیز به من گفت: مشخص است که کدام کشور داعش را ساخته است.

ایران می گوید که داعش دست پرورده آمریکا و ابزار ترور ابرقدرت ها در جهت تجزیه و اشغال کشورهای ثروتمند خاورمیانه و مقابله با نفوذ رو به افزایش تهران در منطقه است.
سخنان مقامات ایران توسط بسیاری از مردم تکرار می شود. تلویزیون ایران روز چهارشنبه تصاویری از سناتور جان مک کین جمهوریخواه جنگ طلب نمایش داد که او را همراه با ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعش نشان می داد.

گوینده تلویزیون ایران گفت: این تصاویر بیش از هر چیزی نشان دهنده ی رابطه ی آمریکا و داعش است.

به گفته ی تحلیلگران، از نگاه ایرانیان ایجاد سازمانی تروریستی در مقابل منافع ایران اقدامی عادی و معمول از سوی یک ابرقدرت به شمار می رود.
مصطفی فرامرزیان کارمند وزارت نفت می گوید: اعضای داعش مرا به یاد فیلم های کابویی آمریکایی می اندازند.

وی افزود: آنها در حال پیاده سازی رویای آمریکایی در سرزمینی دوردست هستند و هدف آنان تضعیف ایران است، درست به مانند همان کاری که با سرخپوستان کردند.
یک مورخ ایرانی گفت: اکثر کشورهای منطقه توسط استعمارگران ساخته شده، اما ایران یک امپراتوری باستانی بوده است.

وی افزود: امریکا بخوبی از پتانسیل ایران اگاه است و متعهد به جلوگیری از پیشرفت کشور شده است.

این کارشناس مسائل تاریخی اضافه کرد: بدون وجود گروه هایی مثل داعش، ما می توانیم امپراتوری خود را احیا کنیم و به بزرگترین قدرت تبدیل شویم.
امیرحسین محمدی که رادیولوژیست است می گوید: امریکا از هر گروهی که زنجیزه ی ایران، سوریه، لبنان و فلسطین را پاره می کند حمایت می کند.
وی افزود: امریکا هیولایی درست کرده که حتی خود قابلیت کنترل آن را ندارد. اگر خود اینها داعش را متوقف نکنند، معلوم نیست چه اتفاقی می افتد.

منبع: انتخاب
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۶-١٣٩٣, ١۵:۵٧

   

پر مبحث ترین ها