سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستورالعمل جدید مقابله با پزشکان زیرمیزی بگیر

در حال حاضر هم اگر پزشکی خارج از حوزه حسابداری بیمارستان پول اخذ کند تخلف کرده است و مردم می‌توانند با اداره نظارت و شکایت‌های مردمی هر بیمارستان تماس بگیرند و کار‌شناسان ما این موضوع را پیگیری می‌کنند.
دستورالعمل جدید برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر صادر شده که برای ابلاغ آن منتظر تعیین تکلیف کتاب تعرفه‌ها است.

سجاد رضوی رئیس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: درصد قطع ارتباط مالی بین پزشک و بیمار در خارج از بیمارستان هستیم چرا که این امر مصوبه شورای عالی نظام پزشکی شده است و اخذ هزینه خارج از حسابداری بیمارستان چه در خصوصی و چه در دولتی خلاف است.

وی ادامه داد: طبق این دستورالعمل اگر پزشکی خارج از حسابداری بیمارستان از بیمار پول بگیرد، بدون هیچ‌گونه اعلام تذکر شفاهی یا کتبی پزشک خاطی از طبابت محروم می‌شود.

رضوی با اشاره به اینکه ما منتظر کتاب جدید تعرفه‌ها هستیم یا تعرفه خدمات جراحی، داخلی و بیهوشی اعلام شود، عنوان کرد: بعد از ابلاغ کتاب تعرفه‌ها توسط دولت این دستورالعمل ابلاغ شود و برخورد‌ها و نظارت‌ها افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هم اگر پزشکی خارج از حوزه حسابداری بیمارستان پول اخذ کند تخلف کرده است و مردم می‌توانند با اداره نظارت و شکایت‌های مردمی هر بیمارستان تماس بگیرند و کار‌شناسان ما این موضوع را پیگیری می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ١٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها