سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گشت های انصار با 4هزار نیرو می آیند

فرمانداری تا به حال مجوزی به گروه انصار حزب الله نداده و از طرف این گروه هم تا به حال هیچ درخواست مجوزی برای اجازه ورود به خیابان به فرمانداری داده نشده است.
عبدالمجید محتشم، دبیرکل انصار حزب الله، روز گذشته از آغاز به کار گشت های ارشادی این تشکل خبر داد. دبیرکل انصار حزب الله در گفت وگو با «آریا»، با بیان اینکه «طرح گشت های ارشادی انصار حزب الله آغاز شده است»، از اجرای «تمام عیار» این طرح از «هفته آینده» سخن گفته و افزوده است که نیروهای عملیاتی انصار حزب الله برای اجرای این طرح «از خواهران، سه هزارنفر و از برادران تقریبا هزارنفر هستند.»

او نحوه جذب این افراد را از طریق توزیع فرم عنوان کرده و گفته «مربیان آنها ائمه جماعات مساجد و روحانیون بوده اند.» محتشم با تاکید بر اینکه نیروهای انصارحزب الله، کارت شناسایی هم ندارند، دلیل نداشتن کارت شناسایی را نیز اینگونه بیان کرده است: «ما برای خودمان امتیاز خاصی قایل نیستیم. کارت و این جورچیزها برای کارهای حکومتی است.»

او همچنین درباره نحوه برخورد این افراد با مردم گفت: «گرفتن و بردن، کار ما نیست. این مسایل از وظایف حکومتی است. ما تذکر زبانی می دهیم اما این تذکر حتما جدی و موثر خواهد بود. بهتر است کار عملیاتی ما آغاز شود تا شما ببینید ما چگونه عمل خواهیم کرد.»دبیرکل انصار حزب الله همچنین درباره اظهارات اخیر وزیر کشور، که اقدامات خودسرانه و بدون مجوز را غیرقانونی دانسته بود، گفته: «در مورد آقای رحمانی فضلی ما با ایشان مکاتبه داشتیم و تلاش کردیم دغدغه ایشان را برطرف کنیم. امیدواریم که اینچنین شده باشد.»

این درحالی است که روز شنبه، حسینعلی امیری، قائم مقام وزیر کشور گفته بود: «تاکنون هیچ درخواستی مبنی بر صدور مجوز فعالیت آمران به معروف و ناهیان ازمنکر از سوی هیچ حزبی به وزارت کشور نداشته ایم. هرگونه فعالیتی در زمینه امر به معروف و نهی ازمنکر بدون مجوز قانونی حتی اگر با نیت خیر انجام شود، نقض قانون است.» روز گذشته نیز علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران به «تدبیر» گفت: «فرمانداری تا به حال مجوزی به گروه انصار حزب الله نداده و از طرف این گروه هم تا به حال هیچ درخواست مجوزی برای اجازه ورود به خیابان به فرمانداری داده نشده است.»

اما محتشم روز گذشته رییس مجلس را هم از پاسخ های خاص خود بی نصیب نگذاشت و گفت: «آقای لاریجانی چون در مجلس هستند، دید سیاسی دارند و بحث تندرو و کندرو را مطرح می کنند. در حالی که در بحث های فرهنگی و اعتقادی اینگونه نیست. جهت اطلاع ایشان بنده که جلودار این جمع هستم سرعتم از لاک پشت هم کمتر است.» لاریجانی روز شنبه در مشهد گفته بود: «رفتارهای تندروها به عنوان امربه معروف و نهی ازمنکر را به عینه می بینیم؛ نگرانی ما از این رفتارهای غلط است.»
telegram 19dey.com

تگها: انصار, گشت, نیرو

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ١٢:١٣

   

پر مبحث ترین ها