سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جو گفتگوها مثبت و سازنده است/اختلافات در موضوعات اساسی پابرجاست

در این میان متاسفانه برخی از رسانه ها با فضا سازی و جو سازی ها درصدد بر هم زدن فضای مثبت مذاکرات هستند.
یک مقام نزدیک به تیم هسته ای ایران خبر برخی از رسانه های غربی راجع به پیشنهاد جدید آمریکا به ایران را رد کرد و گفت: خبر نیویورک تایمز درک درستی از مواضع آمریکایی ها در مذاکرات نیست.

این مقام نزدیک به تیم هسته ای ایران به «انتخاب» گفت: در چند روز اخیر جو مثبت و سازنده ای در مذاکرات حاکم بوده است، اگرچه همچنان اختلافات در موضوعات اساسی پابرجاست و دو طرف سعی می کنند که اختلافات را کاهش دهند.

وی افزود: در این میان متاسفانه برخی از رسانه ها با فضا سازی و جو سازی ها درصدد بر هم زدن فضای مثبت مذاکرات هستند.

این مقام آگاه اضافه کرد؛ اخیراً نیویورک تایمز به گفته خودش به نقل از برخی منابع آمریکایی دست به خبر سازی جدیدی پیرامون موضع سانتریفیوژها کرده است و ادعاهای خلاف واقعی را مطرح نموده است. این در حالی است که خبر نیویورک تایمز درک درستی از مواضع آمریکایی ها در مذاکرات نیست.

این مقام نزدیک به تیم هسته ای ایران تصریح کرد: جالب اینکه نمایندگان سنای امریکا نیز تحت تاثیر همین جوسازی ها به اوباما نامه نوشته اند و از وی انتقاد کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع به وضوح مشاهده می شود که این گونه خبرها هیچ قرابتی با آنچه در مذاکرات است ندارد و صرفاً فضا سازی رسانه ای برای تخریب جو مذاکرات است.

گفتنی ست، چندی پیش روزنامه نیویورک تایمز و خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار اخباری مدعی پیشنهاد جدید تیم هسته ای آمریکا به ایران درباره حفظ میزان سانتريفيوژها با قطع اتصال آنها، شده بودند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها