سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ضیافت شام روحانی با مقامات سابق آمریکا، از مادلین البرایت تا مشاوران سابق امنیت ملی

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠٨    نسخه چاپی    
مسئولان سابق دولت امریکا که در این مهمانی حضور یافته بودند گفتند که مذاکره کنندگان ایران در نیویورک انعطاف پذیری در مورد مسائل مورد اختلاف نشان نداده اند.
المانیتور نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور با گروهی از اعضای سابق دولت آمریکا و مقامات ارشد شب 23 سپتامبر دیدار کرد.

در میان مهمانان سه مشاور سابق امنیت ملی از جمله سندی برگر، برنت سکوکرافت و استیو هادلی حضور داشتند. همچنین مادلین آلبرایت وزیر خارجه سابق آمریکا، جیمیز دوبینز نماینده سابق آمریکا در افغانستان و ولی نصر پژوهشگر و استاد دانشگاه در میان حضار بودند.

یکی از مهمانان به شرط عدم افشای نامش گفت: جو ضیافتی که سال گذشته برگزار شد مملو از امید و هیجان بود اما ضیافت شام امسال بیشتر کاری بود.

وی افزود: این ضیافت نشان دهنده ی آن است که روابط ایران و امریکا در حال عادی شدن است.

روحانی خطاب به حضار گفت که او علاقمند به دستیابی به توافق هسته ای تا ماه اکتبر و در پی آن حل مسائل فنی تا 24 نوامبر است.

مثبت اندیشی روحانی تعجب نداشت اما سخنان او در مورد روابط دوجانبه ایران و امریکا و همکاری در مورد نگرانی های مشترک مبهم بود.

مسئولان سابق دولت امریکا که در این مهمانی حضور یافته بودند گفتند که مذاکره کنندگان ایران در نیویورک انعطاف پذیری در مورد مسائل مورد اختلاف نشان نداده اند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: باوجود بحث و بررسی چندین فرمول مختلف برای توافق، پیشرفتی حاصل نشده است.

یکی از حضار با اشاره به احتمال برگزاری مذاکرات هسته ای در سطح وزرای خارجه گفت: بدون موفقیت در ارتباط با مسائل مورد اختلاف، هیچ اتفاقی در جلسه ی وزرای خارجه نخواهد افتاد.

وی افزود: اگر قرار باشد اتفاقی در این زمینه بیافتد، در گفتگوهای خصوصی می افتد.

منبع: انتخاب
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها