سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: به جای داعش، سوریه بمباران می‌شود

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١١    نسخه چاپی    
جمهوری اسلامی ایران خواستار برداشتن موانع توسعه روابط با کشورهای اروپایی و غربی است و البته این امر به اراده طرف مقابل بستگی دارد.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اقدامات غرب برای مقابله با داعش گفت: متاسفانه به جای مقابله اساسی با داعش، زیرساخت‌های کشور سوریه مورد حمله قرار می‌گیرد و این موضوع از این طریق حل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «شان بارت» رئیس مجلس ایرلند که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، امروز -سه‌شنبه- با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های زیادی که در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایرلند برای گسترش مناسبات وجود دارد، تصریح کرد: روابط دو کشور می‌تواند در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های پارلمانی توسعه یابد.

ظریف افزود:جمهوری اسلامی ایران خواستار برداشتن موانع توسعه روابط با کشورهای اروپایی و غربی است و البته این امر به اراده طرف مقابل بستگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات غرب برای مقابله با داعش اضافه کرد: متاسفانه به جای مقابله اساسی با داعش، زیرساخت‌های کشور سوریه مورد حمله قرار می‌گیرد و این موضوع از این طریق حل نخواهد شد.

«شان بارت» رئیس مجلس ایرلند نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، بر ارتقاء سطح مناسبات دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس ایرلند با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ایران را نقطه کانونی ایجاد صلح و ثبات در منطقه دانست.

وی افزود: ایرلند نیز یک کشور مفتخر به صلح می‌باشد و سابقه‌ای طولانی در صلح سازی و صلحبانی دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١١

   

پر مبحث ترین ها