سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای بازگشت احمدی‌نژاد دعا نمی‌کنیم

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۴٨    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه ایشان را هم یکبار ملت آزمود اند گفت: بالاخره آقای احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری خود هر آنچه را در چنته داشت را رو کرد که برآوردها این است که آنچه از سوی او عرضه شد قابل توجه نبوده است.
درخواست یاران احمدی‌نژاد برای دست به دعا شدن اصولگریان به منظور بازگشت دوباره او به عرصه انتخابات ریاست جمهوری رد شد.

به گزارش فرارو، عبدالرضا داوری مشاور محمود احمدی‌نژاد دیروز در گفتگویی خواستار دعای اصولگرایان برای بازگشت احمدی نژاد شده بود.

او در گفت و گویی با خبرگزاری ایلنا با اشاره به وضعیت سیاسی کنونی اصولگرایان اظهار کرد: «اصولگرایان اگر می‌خواهند مجددا به قدرت بازگردند باید دعا کنند تا آقای احمدی‌نژاد راضی به کاندیداتوری شود. اگر اصولگرایان می‌خواهند آقای روحانی در سال 96 رئیس‌جمهور نشود باید حتما به دنبال آقای احمدی‌نژاد بیایند چراکه کسی را برای رقابت با آقای روحانی ندارند.»

این درخواست در حالی مطرح شد که بسیاری از اصولگریان دل خوشی از دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ندارند و قابل پیش بینی بود که این درخواست با چه واکنشی مواجه خواهد شد.

کنعانی مقدم: اداره ممکلت جای برای آزمون و خطا نیست
دبیرکل حزب سبز با بیان اینکه من دعا نمی‌کنم که احمدی نژاد به عرصه سیاست و رقابت های انتخاباتی بر سر ریاست جمهوری باز گردد گفت: من تنها دعا می‌کنم که آقای احمدی‌نژاد عاقبت به خیر شود.

حسین کنعانی مقدم با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو درباره اظهارات مشاور احمدی‌نژاد گفت: اگر آقای دکتر روحانی در دوران ریاست جمهوری خود بتواند کارآمدی و توانایی خود را به منصه ظهور برساند و بتواند در این 4 سال بر مشکلاتی که ناشی از سو مدیریت گذشته بود فائق آید یقینا بار دیگر مردم به او رای خواهند داد.

وی با بیان اینکه من دعا نمی‌کنم که آقای احمدی نژاد به عرصه ریاست جمهوری باز گردد گفت: اداره ممکلت جای برای آزمون و خطا نیست. آزمودن دوباره آزموده شده هم خطا است بر این اساس ضرورتی ندارد که دوباره احمدی نژاد را به بوته آزمون سپرد. بر این اساس فکر می‌کنم که آقای احمدی نژاد در جاهای دیگر غیر از ریاست جمهوری می تواند مثمر ثمر باشد و منشا خدمات، از این رو برای ایشان تنها دعا می‌کنم که عاقبت به خیر شود.

کریمی اصفهانی: دعا می‌کنم که احمدی‌نژاد هرگز برنگردد
دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار هم گفت: با سوابقی که از آقای احمدی‌نژاد به جا مانده است دعا می‌کنم که هرگز برنگردد.

احمد کریمی اصفهانی، با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو درباره اظهارات مشاور احمدی نژاد گفت: من فکر می کنم مصیبتی که در دولت های نهم و دهم بر نظام و مردم وارد شد به آسانی قابل ترمیم و جبران نیست.

وی افزود: دولت‌های تحت مدیریت و هدایت محمود احمدی نژاد با سو مدیریت حاکم آسیب هایی زیادی به همه حوزه های سیاسی چه سیاست داخلی و چه خارجی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وارد کرد. دولت او با عملکردش که تناقض بسیاری با کلام داشت باورهای مردم را بر هم ریخت و حرمت‌ها را شکست.

کریمی اصفهانی ادامه داد: او در ماهای پایانی دوران ریاست جمهوری خود گفته بود که پس از من هیچ کسی نمی تواند در سمت رییس جمهور به اداره کشور بپردازند. با گذشت کمتر از یک سال از پایان دولت دوران ریاست جمهوری این ادعا ثابت شد. آثاری خرابی‌های دوران ریاست جمهوری او هنوز پاک نشده است.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تصریح کرد: هنوز بعد از گذشت یکسال از دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد روزی نیست که خبری تازه درباره فسادهای که در دوران ریاست جمهوری او بروز پیدا کرده بود منتشر نشود. هر کدام از این فسادها هم رکوردی محسوب می‌شود. نمونه‌اش انتشار خبر فساد 7 هزار میلیاردی که اخیرا منتشر شد است.

وی در خاتمه گفت: بزرگترین خطای احمدی نژاد اما عدم تبعیت از ولایت فقیه بود. او تنها رییس جمهوری است که تاکنون اخطار کتبی از مقام معظم رهبری گرفته است. یعنی او با بی توجه ای به رهنمودهای رهبری، ناچار کردند در مواردی از جمله تاکید بر معاون اول ماندن مشایی، مقام معظم رهبری اخطار کتبی صادر کنند. خانه نشینی 11 روزه هم نمونه بارز عدم تبعیت از ولایت بود. به همین دلیل آرزو می‌کنم که او هرگز برنگردد.

رئوفیان: دعا می‌کنم احمدی‌نژاد به فکر کاندیدا شدن هم نیفتد
دبیرکل حزب ایران زمین گفت: من دعا می‌کنم که ایشان اصلا به فکر کاندیدا شدن هم نیفتد چه برسد به اینکه بخواهد بار دیگر به عرصه سیاست بازگردد و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

ابولقاسم رئوفیان با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو درباره اظهارات مشاور احمدی‌نژاد گفت: کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نه به مصلحت خود ایشان است و نه به مصلحت نظام.

وی با بیان اینکه ایشان را هم یکبار ملت آزمود اند گفت: بالاخره آقای احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری خود هر آنچه را در چنته داشت را رو کرد که برآوردها این است که آنچه از سوی او عرضه شد قابل توجه نبوده است.

رئوفیان در خاتمه گفت: ایشان به لحاظ نوع تفکر، اعتقادات، توان اجرایی، ادبیاتی که به خدمت می‌گرفت و در قالب آن با رقبایش حرف می زد و یا در مناسبت‌های مختلف از تریبونی که در اختیار می گرفت از آن استفاده می کرد، عزل و نصب ها و ... نشان دادند که قبای ریاست جمهوری به تن او گشاد است بر این اساس به خیر دنیا و آخریتش است که به فکر کاندیدا شدن نباشد.

شجونی: پشت سر مرده حرف زدن درست نیست!
عضو جامعه رحانیت مبارز هم با تاکید بر اینکه از حضور یک اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به شدت استقبال می کنیم درباره حضور احتمالی احمدی نژاد گفت: پشت سر مرده حرف زدن درست نیست.

جعفر شجونی، با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو درباره اظهارات مشاور احمدی‌نژاد گفت: اساسا گفتن این حرف ها فایدی ندارد. چون نتیجه آن از هم اکنون مشخص است.

وی افزود: اما اگر کسی در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعدی حضور پیدا کند که اصولگرا باشد و دنبال این هرزگی‌های اصلاح طلبان نرود چرا که اصلاح طلبان به این نظام خیلی ظلم کرده‌اند، نه تنها به او رای می‌دهیم بلکه دستش را هم می‌بوسیم.

شجونی ادامه داد: ما رییس جمهوری می خواهیم که مثل هاشمی و روحانی دوگانه سوز نباشد و گاهی به سمت اصلاح طلبان غش کند و گاهی به سمت اصولگرایان. ما رییس‌جمهوری می خواهیم که اصولگرای قاطع باشد تا کشور را نجات دهد.

عضو جامعه رحانیت مبارز درباره اینکه آیا این فرد می تواند محمود احمدی‌نژاد باشد گفت: پشت سر مرده حرف زدن درست نیست.

ترقی: احمدی‌نژاد می تواند یکی از گزینه‌های اصولگریان باشد
با وجود مخالفت هایی که بسیاری از اصولگریان نسبت به حضور دوباره احمدی نژاد دارند، عضو شورای مرکزی موتلفه معتقد است که محمود احمدی نژاد می تواند یکی از گزینه های اصولگریان برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 باشد.

حمیدرضا ترقی با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو درباره اظهارات مشاور احمدی‌نژاد گفت: هنوز اصولگریان برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 هیچ تصمیم نگرفته اند و در حل حاضر تمام ذهن‌ها بر انتخابات سال آینده مجلس تمرکز دارد.

او درباره اینکه اگر سال آینده انتخابات ریاست جمهوری باشد او برای حضور احمدی‌نژاد دعا می کند یا خیر گفت: فکر می کنم که اظهار نظر در این رابطه باید دقیق باشد. موضوعی که وجود دارد این است که تاکنون هیچ رییس جمهوری در ایران نتوانسته است برای دو دوره دیگر رییس جمهور شود.

ترقی افزود: نکته بعدی اینکه حضور یک نامزد جدی از سوی اصولگرایان در پایان دوران ریاست جمهوری آقای روحانی بسیار بستگی به عمکرد او در پایان 4 ساله نخست دارد. اگر او در این 4 ساله موفق عمل کند شانس حضور معرفی یک نامزد جدی بسیار ضعیف است اما در غیر این صورت آقای احمدی‌نژاد می تواند یکی از گزینه های مطرح باشد.

عضو شورای مرکزی موتلفه در خاتمه گفت: اما اگر اصولگریان بخواهند باردیگر از احمدی نژاد حمایت کند قطعا این بار نسبت به گذشته سخت گیری بیشتری خواهند کرد و علکمرد قبلی احمدی‌نژاد منهای اصولگریان را مورد توجه قرار خواهند داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها