سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ضرغامی: راه‌اندازی شبکه تلویزیونی به زبان آذری

شبکه جدید با اولویت و براساس ضوابط نظارتی خود تولیدات فرهنگی هنری هنرمندان آذری را پخش خواهد کرد.
رئیس رسانه ملی گفت: شبکه جدید تلویزیونی به زبان آذری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، عزت الله ضرغامی که به دعوت وزیر ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده است، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی و رادیو-تلویزیونی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

رئیس رسانه ملی با اشاره به استقبال کم نظیر مردم آذربایجان از پخش سریال های ایرانی در این کشور گفت: به زودی شبکه مستقل تلویزیونی به زبان آذری و با رویکرد فرهنگی، هنری و اجتماعی راه اندازی خواهد شد این شبکه بستر مناسبی برای پخش انواع فیلم،سریال، مستند، انیمیشن و گزارش های علمی، آموزشی و خبری خواهد بود.

وی سطح همکاری های اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور را بسیار خوب و کم نظیر توصیف کرد و افزود: در نشست با وزیر اقتصاد و صنعت و رئیس کمیسیون همکاری های مشترک، قرار شد برنامه ریزی مستقلی برای انعکاس این همکاری‌ها در دو کشور انجام شود و شبکه تلویزیونی جدید با اولویت به این موضوع خواهد پرداخت.

رئیس رسانه ملی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد پخش برنامه های آذربایجان در این شبکه گفت: شبکه جدید با اولویت و براساس ضوابط نظارتی خود تولیدات فرهنگی هنری هنرمندان آذری را پخش خواهد کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما با توجه به دیدار های انجام شده با وزرا و مقام های ارشد اقتصادی، فرهنگی و دینی گفت: دیدگاه مسئولان جمهوری آذربایجان در همه بخش ها توجه به حفظ استقلال و هویت فرهنگی و ملی است و از هرگونه تعامل در جهت جلوگیری از نفوذ فرهنگ غرب و تخریب فرهنگ و تمدن ملی خود استقبال می کنند و در این زمینه دو کشور همکاری های سازنده ای با هم خواهند داشت.

ضرغامی با دعوت از رسانه های آذربایجان به حفظ وحدت و تقویت روابط حسنه دو کشور گفت: من به عنوان همکار شما توصیه می کنم از برجسته کردن موضوعات فرعی و حاشیه ای و بعضا نادرست و بی پایه خودداری کنید و اخبار و گزارش های مثبت و سازنده بین دو کشور را محور اطلاع رسانی خود قرار دهید، این رویکرد در جهت منافع ملی دو کشور خواهد بود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها