سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

1 میلیون تومان جزای نقدی و 72 ساعت توقیف خودرو طرح مجلس برای بانوان بدون حجاب

کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در صورت ارتکاب تخلفات یاده شده، به توبیخ کتبی، و در صورت تکراکر به کسر حقوق یا حداکثر یک سال محکوم می شوند.
36 تن از نمایندگان مجلس طراحی را به هئیت رئیسه ارائه کرده اند که در صورت تصویب، بانوان فاقد حجاب به دو تا 10 میلیون ریال جریمه محکوم می شوند.

در قسمتی از این طرح که «صیانت از حریم عفاف و حجاب» نام دارد، آمده است: چنانچه راننده یا سرنشینان وسائل نقلیه اقدام به کشف حجاب، روزه خواری، مزاحمت برای نوامیس یا حرکات غیرمتعارف خلاف عفت عمومی نمایند، افسران کادر یا پیمانی موظف به صدور قبض جریمه به مبلغ یک میلیون ریال مطابق قانون مزبور می باشند. در صورت تکرار تخلفات علاوه بر منظور نمودن 10 نمره منفی، وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت توقیف می شود.

کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در صورت ارتکاب تخلفات یاده شده، به توبیخ کتبی، و در صورت تکراکر به کسر حقوق یا حداکثر یک سال محکوم می شوند.
نیروی انتظامی موظف است با بکارگیری نیروهای زن آموزش دیده در انظار و امکان عمومی به بانوان فاقد حجاب شرعی تذکر بذهد. مامورین موظفند که از بانوان فاقد حجاب برای شرکت در دوره های آموزشی و مشاوره ای ای عفاف و عجاب تعهد لازم را اخذ کنند. چنانچه این افراد از شرکت در دوره ها خودداری کردند یا پس از شرکت مجددا مرتکب خلاف قانون شدند، توسط مراجع قضایی به جزای نقدی از دو میلیون ریال تا ده میلیون ریال محکوم می شوند.

نصب و تعمیر تجهیزات دریافت از ماهواره ممنوع است و مرتکب در مرتبه اول به جزای نقدی درجه 6 و در صورت تکرار به حبس یا حداکثر جزای نقدی درجه 6 محکوم می شود.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها