سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوای پاک تهرانی‌ها در سال ۹۳ سه برابر سال ۹۲

امسال نیز بیشتر روزهای ناسالم بعد از بروز توفان در تاریخ 12 خرداد ماه در تهران گزارش شده است زیرا بیشتر روزهای ناسالم مربوط به وجود گرد و غبار بوده است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نسبت روزهای هوای پاک تهران از ابتدای سالجاری تا 20 مهرماه نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (1392) سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا، سعید متصدی اظهار کرد: برآوردها نشان می دهد نسبت روزهای سالم سالجاری در مدت مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش یافته و روزهای ناسالم حدود 25 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: این آمار درباره نسبت وضعیت هوا در سالجاری در مدت مشابه سال 90 نشان می دهد روزهای پاک 6 برابر شده، روزهای ناسالم 60 درصد کاهش و روزهای سالم 50 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: برآوردها نشان می دهد از ابتدای سالجاری تا 20 مهرماه 6 روز هوای پاک، 146 روز سالم و 53 روز ناسالم داشتیم ، در سال 92 در مدت مشابه دو روز پاک، 132 روز سالم و 71 روز ناسالم و سال 91 در مدت مشابه روز پاک گزارش نشده بود، 135 روز سالم و 70 روز ناسالم بود. همچنین در سال 90 نیز روز پاک نداشتیم، 72 روز سالم و 133 روز ناسالم گزارش شده بود.

متصدی افزود: امسال نیز بیشتر روزهای ناسالم بعد از بروز توفان در تاریخ 12 خرداد ماه در تهران گزارش شده است زیرا بیشتر روزهای ناسالم مربوط به وجود گرد و غبار بوده است.

وی با تاکید بر اینکه عوامل متعددی در بهبود وضعیت هوا تاثیر داشته اند گفت: توزیع سوخت استاندارد، حذف بنزین پتروشیمی و استاندارد سازی خودروها از جمله اقداماتی است که کاهش آلودگی هوا در کلان شهر ها از جمله تهران را به همراه داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها