سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

كاهش سهميه حج تمتع در سال آينده

روند كاهش تعداد حجاج زماني متوقف مي‌شود كه مرحله سوم طرح توسعه صحن طواف در مسجدالحرام هم به پايان برسد.
وزير حج عربستان گفت: روند كاهش تعداد حجاج كشورهاي مختلف جهان در موسم حج آينده (حج ۹۴) هم ادامه خواهد يافت.

به گزارش مهر، بندر بن محمد حجار وزير حج عربستان از ادامه كاهش تعداد حجاج در موسم حج سال آينده خبر داد.

حجار تاكيد كرد: تصميم مقامات سعودي مبني بر كاهش بيست درصدي حجاج خارج از عربستان و كاهش پنجاه درصدي حجاج داخل اين كشور در موسم حج سال آينده (۱۴۳۶ ق) هم اعمال خواهد شد.

وزیر حج عربستان اعلام كرده است: روند كاهش تعداد حجاج زماني متوقف مي‌شود كه مرحله سوم طرح توسعه صحن طواف در مسجدالحرام هم به پايان برسد.

حجار در نشستي با معاونان و مديران وزارت حج عربستان بر ضرورت تهيه طرح‌هاي عملياتي وزارت در چارچوب آمادگي زودهنگام براي موسم حج سال ۱۴۳۶ هجري قمري براي تصويبب آن و تلاش براي اجراي مفاد آن تاكيد كرد كه شامل استقبال از حجاج در منافذ و گذرگاه‌هاي زميني، دريايي و هوايي و انتقال واسكان در مكه مكرمه و مدينه منوره و مشاعر مقدسه و اعزام به جمرات و هماهنگي با طرف‌هاي ديگر تا مرحله خروج و بازگشت به كشور‌هايشان و همچنين نظارت بر تمام شركتهايي مي‌شود به حجاج خدمات رساني مي‌كنند.

حجار بر اجراي كامل طرح مسير الكترونيك براي حجاج خارج از عربستان پس از اجراي مرحله نخست آن در موسم حج امسال تاكيد كرد و از همه دفا‌تر امور حجاج و شركتهاي مربوطه خواست استفاده از اين طرح را آغاز كنند.

وي با تاكيد بر ضرورت رفع هر گونه موانع پيش روي طرح الكترونيك خواستار ارائه خدمات متمايز به حجاج با دو ويژگي سرعت و دقت و نوسازي برنامه‌هاي مربوط به حجاج شد.

حجار با درخواست از مقامات مسئول براي خارج كردن دفا‌تر نهاد‌ها و سازمان‌هايي از مشعر منا كه مسئوليتي در خدمات رساني مستقيم به حجاج ندارند، تاكيد كرد با خروج اين نهاد‌ها، فضاي بيشتري براي حجاج فراهم مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٣, ١۵:۵٨

   

پر مبحث ترین ها