سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محکومیت حکم اعدام آیت الله نمر

گرچه مبارز با ظلم و ستم و بیدادگری از شهادت باکی ندارد اما جای تاسف بسیار است که حکومت آل سعود به جای اجرای عدالت و احترام به حقوق شهروندی ، آزادی مشروع ، مدنی و مذهبی را به چنین احکام سیاسی که مغایر با اتحاد مسلمانان است ، ختم می کند.
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با قرائت بیانیه ای حکم اعدام آیت الله نمر توسط دولت عربستان را محکوم کرد.


به گزارش ایرنا ، عابد فتاحی در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه با قرائت بیانیه ای گفت: ما فراکسیون اهل سنت ابتدا رحلت فقیه فقید آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری را به خانواده معظم ایشان ، مردم شریف ایران و رهبر معظم انقلاب تسلیت می گوییم.

وی ادامه داد: همچنین شهادت برادرانمان را به مردم مومن و متعهد استان سیستان و بلوچستان ، خانواده شهید ارزشمند و جامعه آموزش و پرورش کشور تسلیت گفته و خود را در غم آنان شریک می دانیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به استحضار می رسانیم در چند روز اخیر تایید حکم اعدام روحانی مبارز آیت الله شیخ محمد نمر را در کشور عربستان شنیدیم که باعث تاسف و تاثر نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی و مجامع اهل سنت کشور شده است.

وی خاطرنشان کرد: گرچه مبارز با ظلم و ستم و بیدادگری از شهادت باکی ندارد اما جای تاسف بسیار است که حکومت آل سعود به جای اجرای عدالت و احترام به حقوق شهروندی ، آزادی مشروع ، مدنی و مذهبی را به چنین احکام سیاسی که مغایر با اتحاد مسلمانان است ، ختم می کند.

فتاحی افزود: ما نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی اطمینان داریم این احکام غیرعاقلانه و سیاسی تاثیری بر حرکت انقلابی مسلمانان نداشته بلکه موجبات تضعیف هرچه بیشتر حکومت آل سعود را در میان جامعه اهل سنت ، مردم عربستان و جهان اسلام فراهم کرده و مبارزه عدالت خواهان را مستحکم تر و گسترده تر خواهد کرد.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس تاکید کرد: ما ضمن محکوم کردن این حکم غیرعادلانه و سیاسی از سازمان های مدنی و حقوق بشری و ملل و کشورهای اسلامی درخواست می کنیم ضمن محکوم کردن این حرکت نادرست، در جهت جلوگیری از حکم صادره و آزادی وی اقدام در خور منزلت این روحانی مبارز را فراهم کنند
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣۵

   

پر مبحث ترین ها