سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفیرفرانسه در آمریکا:

ایران می گوید، لغو فوری تحریم ها، ما می گوییم، تعلیق قابل برگشت تحریم ها

بروز شده : ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٨:٢٠    نسخه چاپی    
ما آماده ی پذیرش چندین هزار سانتریفیوژ به عنوان راه حلی آبرومند برای ایران که نشان دهد غنی سازی خود را رها نکرده، هستیم.
بلومبرگ نوشت: سفیر فرانسه در واشنگتن اظهار کرد که توافق بر سر برنامه هسته ای ایران تا 24 نوامبر بعید به نظر می رسد و این به معنای تمدید توافق موقت است.

به گزارش سرویس بین الملل «تیک»، جرارد آراد که به عنوان مذاکره کننده ارشد فرانسه با ایران در بین سال های 2006 تا 2009 فعالین می کرد گفت: ایران خواهان لغو فوری تحریم هاست اما شش کشور به دنبال تعلیق قابل بازگشت و افزایشی تحریم ها هستند.

وی افزود: ایرانی ها واقعا به دنبال مذاکره هستند، اما سئوال اینجاست که آیا حاضر به پرداختن هزینه ی توافق هستند که فعلا نیستند.

سفیر فرانسه در واشنگتن تصریح کرد: ما آماده ی پذیرش چندین هزار سانتریفیوژ به عنوان راه حلی آبرومند برای ایران که نشان دهد غنی سازی خود را رها نکرده، هستیم.

به گفته ی سفیر فرانسه، آخرین پیشنهاد ایران حفظ 19 هزار سانتریفیوژ اعلام شده و حق افزودن بر تعداد آن در آینده برای مصارف صنعتی است که برای جامعه بین المللی قابل قبول نیست.

جرارد آراد افزود: اگر ایران موضع خود را تغییر ندهد، تصور توافق در 24 نوامبر دشوار است.

وی خاطرنشان کرد: سناریو ترجیحی ما تمدید توافق موقت برای سه تا شش ماه دیگر است.

سفیر فرانسه بیان داشت: دولت اوباما ممکن است آماده ی بررسی تمدید مذاکرات باشد اما مشکل کنگره است.

آراد گفت: ایپک گفته است که روز پس از 24 نوامبر به کنگره آمریکا می رود تا برای تصویب تحریم های جدید نمایندگان را تحت فشار بگذارد.

وی اضافه کرد: اگر تحریم های جدید علیه ایران وضع شود، کار پرزیدنت روحانی که با رادیکال هایی در ایران مواجه است دشوار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٨-١٣٩٣, ٠٨:٢٠

   

پر مبحث ترین ها