سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد ایران از تناقض رفتاری عربستان

در موضوع تداوم مذاکرات دیپلماتیک اکنون این عربستان است که باید تصمیم بگیرد که به مسیر مذاکره پایبند است یا به اظهارات غیرسازنده رسانه ای.
معاون عربی-آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان از رفتار متناقض عربستان در روند مذاکره با جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد‎.

حسین امیرعبداللهیان تصریح کرد: در مذاکرات وزرای خارجه دو کشور در نیویورک و در سفر بنده به جده گفت‌وگوهای سازنده‌ای داشتیم و حرف‌های خوبی از وزیر خارجه عربستان شنیدیم اما متأسفانه آقای سعود الفیصل چند روز پس از هر مرحله از مذاکرات با اظهارات منفی و غیرسازنده رسانه‌ای که با فضای گفت‌وگوهای دیپلماتیک و مسیر طراحی شده روابط و مذاکرات دو طرف در تعارض است، رفتار کرد.

امیرعبداللهیان صراحت، صداقت و حسن نیت را مهم‌ترین عامل در مسیر گفت‌وگو و مذاکرات دانست و اضافه کرد: مسیر گفت‌وگو، مذاکره و همکاری مشترکی منطقه‌ای را با همه کشورها از جمله عربستان سعودی پیگیری می کنیم.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: در موضوع تداوم مذاکرات دیپلماتیک اکنون این عربستان است که باید تصمیم بگیرد که به مسیر مذاکره پایبند است یا به اظهارات غیرسازنده رسانه ای.

وی گفت: ما در مسیر مذاکرات سازنده و کمک به کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی مصمم هستیم و لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و دیگر کشورها را به این مهم دعوت می کنیم.
منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها