سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موگرینی: مذاکرات با ایران نباید متوقف شود

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۴٩    نسخه چاپی    
وی در روزهای آتی به عنوان نماینده اتحادیه اروپا مذاکرات هسته ای با ایران را بجای خانم اشتون هدایت می کند و از هم اکنون مشورت با وزرای خارجه امریکا و اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.
فدریکا موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: با اینکه مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در مهلت تعیین شده به نتیجه نرسید اما مذاکرات همچنان رو به جلو می روند و فضای کلی رضایت بخش است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، موگرینی در حاشیه پارلمان اروپا به خبرنگاران افزود: با وجودی که روز دوشنبه مهلت تعیین شده برای مذاکرات هسته ای به پایان رسید و به توافق نرسیدیم اما این به معنی توقف روند مذاکرات نیست. در این روزها گام هایی به جلو برداشته شد که خود منجر به ادامه راه پیموده شده و رسیدن به گام های دیگر و یک توافق در ماه های آتی خواهد شد.

وی تاکیدکرد: البته نه هر توافقی بلکه یک توافق خوب که نه تنها برای امنیت منطقه و عدم گسترش بلکه حتی برای زمینه منطقه ای نیز مهم خواهد بود. اتحادیه اروپا امسال نقش بسیار مهمی را ایفا کرد و در ماه های اینده ایفا خواهد کرد.

موگرینی گفت: البته از اینکه تا مهلت تعیین شده به توافق نرسیدیم کمی یاس به وجود آمد اما امید و علایم رضایت بخشی درخصوص اینکه بتوان گام های دیگری بجلو برداشته شوند وجود دارد. فضای موجود اصلا منفی نیست و برعکس رضایت بخش است و مذاکرات با ایران نباید متوقف شوند.

وی در روزهای آتی به عنوان نماینده اتحادیه اروپا مذاکرات هسته ای با ایران را بجای خانم اشتون هدایت می کند و از هم اکنون مشورت با وزرای خارجه امریکا و اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.

وزیران امور خارجه ایران و 1+5 روز دوشنبه تصمیم گرفتند تا مذاکرات هسته ای را بزودی و طی هفته های آینده برای دستیابی به توافق جامع ادامه دهند. هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در 7 روز گذشته در وین برای دستیابی به توافق جامع تلاش کرد لیکن طرف مقابل به دلیل فشارهای داخلی به ویژه پس از انتخابات اخیر کنگره آمریکا، آمادگی رسیدن به توافق را در این مهلت قانونی نداشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها