سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلواپسان بعد از مذاکرات چه خواهند کرد؟!

بروز شده : ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:٠٣    نسخه چاپی    
بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیل که با اصل مذاکره مخالف نبودم، هیئت مذاکره‌کننده ایران حقا و انصافا پرتلاش و جدی هستند، ایستادگی میکنند و زیر بار حرف زور نمیروند و با جدیت منطق و دلسوزی کار می کنند.
بعد از تمدید مذاکرات ایران و 1+5 ، برخی چهره ها و رسانه هایی که ادعای اصولگرایی و ولایتمداری شان زمین و زمان را پر کرده است، مدعی شدند که تیم مذاکره کننده ایران، عزت کشور را فروخته و با تمدید مذاکرات، عملاً شکست را پذیرفته است. آنها کوشیدند که تلاش های تیم ایران را که در برابر 6 قدرت بزرگ جهان صورت می گیرد را "هیچ" انگاری کنند.

در هیاهوی این هجمه غیر منصفانه ، رهبر معظم انقلاب چند جمله صریح و قاطع درباره تمدید مذاکرات و عملکرد تیم مذاکره کننده ایرانی به سرپرستی محمدجواد ظریف بیان کردند که می تواند برای کسانی که مدعی پیروی از ولایت هستند، اتمام حجت باشد.

سخنان رهبر معظم انقلاب را که در جمع بسیجیان بیان شده است را بخوانید:

- بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیل که با اصل مذاکره مخالف نبودم، هیئت مذاکره‌کننده ایران حقا و انصافا پرتلاش و جدی هستند، ایستادگی میکنند و زیر بار حرف زور نمیروند و با جدیت منطق و دلسوزی کار می کنند.

- اگر در مذاکرات حرف منطقی زده، و قرارهای عادلانه و عاقلانه گذاشته شود قبول می کنیم اما ایران، از صدر تا ذیل از آحاد مردمش تا همه مسؤولانش در مقابل زیاده خواهی می ایستند.

البته پر واضح است که هر کسی حق دارد عملکرد تیم مذاکره کننده را نقد کند ؛ روی سخن با کسانی است که همواره کوشیده اند خود و اهداف جناحی خود را پشت شعارهای ارزشی و با هزینه کرد از رهبری نظام پنهان کنند. اگر اینان همه کارهای خود را مستند به منویات رهبری نمی کردند این سخن را متوجه آنان نمی کردیم.
بر این اساس باید دید مدعیانی که هر روز ابراز دلواپسی می کنند و توافقات به عمل آمده را وطن فروشی و ترکمانچای می نامند و "هیچ" می خوانند، آیا به ادعای خود پایبند خواهند بود یا این که در اینجا چون حرف های رهبری به نفع شان نیست ، خود را به نشنیدن خواهند زد؟
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:٠٣

   

پر مبحث ترین ها