سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران،عراق و سوریه درآستانه ائتلاف منطقه‌ای

ایران از ملت سوریه و عراق حمایت می‌کند و ما می‌دانیم که هماهنگی کامل با عراق نیز به دست آید، چرا که در مقابله با تروریسم ما در یک سنگر قرار داریم.

روزنامه لبنانی الاخبار از تشکیل ائتلاف جدید منطقه‌ای برای مبارزه با داعش با حضور ۳ کشور ایران و عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش تسنیم، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی نوشت: سوریه و ایران و عراق به دنبال اقدام جدیدی در روند تقویت مناسبات فی ما بین برای مقابله با نیروهای بین‌المللی و منطقه‌ای کمین کرده قرار گرفتند و می‌خواهند مناسبات خود را از طریق دیدار امروز وزرای خارجه این 3 کشور در تهران شامل ولید معلم و ابراهیم جعفری و محمد جواد ظریف بنا گذارند.

منابع مطلع اعلام کردند که این 3 طرف با انجام این دیدار به دنبال بنیانگذاری مناسباتی ویژه بین پایتخت 3 کشور در سایه پیچیدگی‌های سیاسی و نظامی منطقه هستند. منابع مذکور تأکید دارند که مناسبات نظامی بین این کشورها بر اساس اوضاع میدانی منطقه و تحولات اوضاع امنیتی پیشتر بنیان‌گذاری شده و هدف از دیدار امروز ایجاد چارچوب مؤسساتی و ابزارهایی برای همکاری‌های سیاسی در مرحله آینده است.

این منابع تأکید کردند که دیپلماسی ایرانی فرصت حضور 2 وزیر خارجه در تهران برای شرکت در کنفرانس جهانی برای مقابله با خشونت و افراط‌گرایی را غنیمت شمرده و نشستی سه‌جانبه با حضور وزیر خارجه ایران ترتیب داده است.

براساس این گزارش، وزیر خارجه سوریه دیروز بلافاصله بعد از رسیدن به تهران با همتای ایرانی خود دیدار و در کنفرانس خبری مشترک نیز شرکت کرد، وی در این کنفرانس درباره دیدار خود با ابراهیم جعفری که سه‌شنبه برگزار شد، تأکید کرد که مسائل مشترک به ویژه در زمینه هماهنگی‌های امنیتی در دیدار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

معلم گفت: ایران از ملت سوریه و عراق حمایت می‌کند و ما می‌دانیم که هماهنگی کامل با عراق نیز به دست آید، چرا که در مقابله با تروریسم ما در یک سنگر قرار داریم.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها