سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدای اوباما هم از نژادپرستی در آمریکا در آمد

اوباما همچنین به خاطر عدم واکنش مناسب به مساله تبرئه افسران قاتل پلیس که دو فرد سیاهپوست غیرمسلح را کشتند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
رئیس‌جمهوری آمریکا طی مصاحبه‌ای از نگرانی‌هایش درباره نژادپرستی در جامعه آمریکا سخن گفت و اعلام کرد که نگران است دخترانش در آینده از رفتارهای نژادپرستانه در این کشور رنج ببرند.

 به نوشته روزنامه دیلی‌میل، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با شبکه خبری BET گفت: من نگرانم که "ساشا" و "مالیا"، دو دخترم در آینده مورد بی‌مهری مردم و نژادپرستی به خاطر رنگ پوست‌شان قرار بگیرند. می‌خواهم با فرزندانم همانطور که هستند رفتار شود و آنها با موهبت‌هایی که خداوند به آنها داده و استعدادهایشان مورد قضاوت قرار بگیرند.

اوباما همچنین به خاطر عدم واکنش مناسب به مساله تبرئه افسران قاتل پلیس که دو فرد سیاهپوست غیرمسلح را کشتند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه مصاحبه‌اش گفت: من می‌خواهم تا با نوه‌هایم همانند سایر اشخاص رفتار شود. اگر اشتباهی می‌کنند باید درست شود. البته باید این اشتباهات توسط من، توسط مادران و پدرانشان درست شود. من نمی‌خواهم با نوه‌هایم به گونه‌ای رفتار شود که آنها احساس کنند در این مملکت جایی ندارند، یا احساس امنیت نمی‌کنند.

وی با اشاره به فیلم خفه شدن اریک گارنر 43 ساله سیاهپوست توسط پلیس نیویورک گفت: این فیلم به ما تمام زوایای زندگی را نشان می‌دهد و به ما می‌فهماند که باید با نژادپرستی در جامعه مقابله کنیم.
منبع: ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:۵٣

   

پر مبحث ترین ها