سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عفو بین الملل: زنان اسیر داعش خودکشی می کنند

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۴٢    نسخه چاپی    
نه تنها آنچه که بر این زنان و دختران گذشت تاثیرات بسیار زیادی دارد بلکه این زنان و دختران اغلب با ضربه دیگری به نام از دست دادن عزیزان خود مثل پدران و دیگر بستگان مرد خانواده روبرو می شوند که توسط داعش کشته شده اند.

معاون سازمان عفو بین الملل روز شنبه در گفت و گو با شبکه پنج تلویزیون فرانسه (TV5 ) اعلام کرد که شمار زیادی از زنان و دخترانی که به اسارت شبه نظامیان داعش در می آیند، اقدام به خودکشی می کنند.

'فیلیپ لاتر' مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل در این باره گفت: تاکنون افراد زیادی که با داعش در عراق و سوریه می جنگند کشته شده اند.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرده که این گروه تروریستی در مرگ شمار زیادی از افراد، آن هم خارج از میدان نبرد، نقش دارد. زنان و دخترانی هستند که برای اجتناب از کشیده شدن به بردگی جنسی داعش، دست به خودکشی می زنند.

لاتر گفت: گزارش سازمان عفو بین الملل درباره شکنجه هایی مثل تجاوز و خشونت های جنسی علیه زنان و دختران عضو اقلیت ایزدی در شمال عراق است. این زنان و دختران در ماه آگوست (مرداد ) گذشته ربوده شدند. آنها در اسارت گروه داعش نگهداشته شده و این زنان و دختران اغلب وادار به ازدواج شدند. این زنان و دختران فروخته یا اینکه به عنوان هدیه به جنگجویان داعش داده شدند.

وی افزود: در برخی موارد مشاهده شد که این زنان به بردگان جنسی تبدیل شدند. سن این زنان و دختران حدود چهارده ، پانزده و حتی کم تر نیز اعلام شده است. برخی از آنها به علت مشکلات روحی و روانی که متحمل شدند دست به خودکشی زدند.

لاتر ادامه داد: بررسی ما بر روی 42 مصاحبه ای است که توانستیم در شمال عراق با دختران و زنانی انجام دهیم که از اسارت داعش گریخته بودند. ما همچنین با چهار فردی هم مصاحبه کردیم که هنوز در اسارت داعش بودند. تاثیرات آزارهای جنسی شبه نظامیان داعش بر روی زنان و دختران به اسارت در آمده بسیار تکان دهنده است.

این مقام گفت: نه تنها آنچه که بر این زنان و دختران گذشت تاثیرات بسیار زیادی دارد بلکه این زنان و دختران اغلب با ضربه دیگری به نام از دست دادن عزیزان خود مثل پدران و دیگر بستگان مرد خانواده روبرو می شوند که توسط داعش کشته شده اند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد سازمان ها و افرادی که می خواهند به این زنان کمک کنند کم نیست اما به نظر من مشکل اصلی بدنامی اجتماعی است که به همراه این ماجراها برای دختران و زنان ایجاد می شود و از این رو بسیاری از آنها اقدام به خودکشی می کنند.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۴٢

   

پر مبحث ترین ها