سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراف سارق دستگیرشده گلپایگان به 10 فقره قتل

در این عملیات سه نارنجک، چهار قبضه اسلحه کلاش و هزار تیر فشنگی نیز از سارقان کشف شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به دستگیری سارق حادثه گلپایگان و اعترافاتی که وی در این بازجویی ها داشته است، گفت: این سارق به ۱۰ فقره قتل از سال ۱۳۸۴، توسط این گروه اعتراف کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران به جزئیات حادثه و دستگیری حادثه گلپایگان اشاره داشت و افزود: طبق خبری که روز شنبه هفته گذشته (ششم دیماه جاری) به نیروی انتظامی اعلام شد، ماموران نیروی انتظامی به خودرویی که با وجود ایست ماموران پلیس توقف نمی کند مشکوک می شوند و به تعقیب و گریز این خودرو می پردازند که در جریان این تعقیب سه نفر از ماموران نیروی انتظامی مجروح شدند.

وی با بیان اینکه بر همین اساس طرح مهار را برای بررسی خودروهای مشکوک در استانهای اصفهان و مرکزی به اجرا درآوردیم اظهار داشت: در این جریان به خودروی تیبا که راننده آن نیز استاد دانشگاه بود مشکوک شدیم و در حوالی ایست بازرسی گلپایگان متوقف کردیم که البته راننده این خودرو با اعلام شک خود نسبت به مسافران خودروی خود به ماموران نیروی انتظامی، ماموران از سارقان مدارک شناسی را مطالبه می کنند که متاسفانه سارقان مامور را به رگبار بسته و اقدام به فرار می کنند.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: با اعلام این جریان به تمام نیروهای منطقه دستور ایست برای این خودرو داده می شود که خودرو به این دستور بی توجهی می کند و تیراندازی از سوی آنها صورت می گیرد که در این تعقیب و گریز نیز یکی از ماموران نیروی انتظامی به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی به دلیل واقع شدن حادثه در مکان هایی که ممکن بود مردم را به خطر بیندازد در تیراندازی ملاحظاتی به کار می بردند، ادامه داد: در این درگیری ها یک پدر و پسر به شهادت رسیدند البته یک نفر از سارقان نیز به هلاکت رسید.

اشتری اضافه کرد: با استفاده از جنازه سارق به سرنخ هایی دست یافتیم و دو سارق دیگر را شناسایی کردیم که با عملیات پلیس محل اختفای مجرمان شناسایی و فرماندهی انتظامی استان اصفهان در فولاد شهر که محل اختفای سارقان بود وارد عمل شد.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات یک نفر از سارقان سالم دستگیر شد، ادامه داد: یکی دیگر از سارقان به دلیل مقاومت به هلاکت رسید.

جانشین فرمانده ناجا گفت: در این عملیات سه نارنجک، چهار قبضه اسلحه کلاش و هزار تیر فشنگی نیز از سارقان کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری سارق دیگر و بازجویی ماموران نیروی انتظامی از وی و اعترافاتی که وی در این بازجویی ها داشته است، افزود: این سارق به ۱۰ فقره قتل از سال ۱۳۸۴، سرقت از طلافروشی ها در شهرهای لردگان، خوراسگان، زرین شهر، برخوار و فلاورجان که منجر به سرقت در مجموع ۵۰ کیلو طلا شده بود اعتراف کرد.

اشتری ادامه داد: به جز فردی که دستگیر شده در جریان این سرقت ها افراد دیگری نیز با آنها در سرقت ها معاونت داشته اند که این افراد نیز بازداشت شده و در حال بازجویی هستند.

وی همچنین سن سارقان را بین ۳۷ تا ۴۰ سال عنوان داشت و گفت: تیم اصلی این سرقت ها سه نفر مرد هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۵٢

   

پر مبحث ترین ها