سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولاند: اگر ابهامات فعلی پرونده ایران برطرف نشود، در ماه ژوئن توافقی منعقد نمی شود

"وقتی شما با شیطان متحد می شوید، ندرتاً خدا یاری تان می کند."

رییس جمهوری فرانسه گفت که از نظر او پروندۀ اتمی ایران همچنان با ابهاماتی روبرو است و اگر این ابهامات رفع نشوند میان شش قدرت جهانی و جمهوری اسلامی ایران در ماه ژوئن آینده توافقی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه، امروز در یک مصاحبۀ رادیویی گفت که کشورش در خصوص پروندۀ هسته ای ایران همچنان سرسخت خواهد ماند و مادام که انگیزه ها و اهداف تهران در خصوص فعالیت های اتمی اش مبهم بمانند، هیچ توافقی با این کشور بر سر فعالیت های هسته ای اش صورت نخواهد گرفت.

رییس جمهوری فرانسه در جای دیگری از سخنانش اضافه کرد که از نظر او پروندۀ اتمی ایران همچنان با ابهاماتی روبرو است و اگر این ابهامات رفع نشوند میان شش قدرت جهانی و ایران در ماه ژوئن آینده توافقی صورت نخواهد پذیرفت.

اولاند با اشاره به بحران سوریه نیز گفت که دولت فرانسه در نبرد با داعش وارد ائتلاف با بشار اسد و ایران نمی شود.

وی در ادامه طی سخنانی توهین امیز گفت: "وقتی شما با شیطان متحد می شوید، ندرتاً خدا یاری تان می کند."

فرانسوا اولاند سپس تأکید کرد که کشورش به پشتیبانی اش از مخالفان بشار اسد ادامه می دهد. وی همچنین به بحران لیبی اشاره کرد و افزود که فرانسه قصد مداخلۀ نظامی در لیبی برای حل بحران این کشور را ندارد.

رییس جمهوری فرانسه امروز بار دیگر تأکید کرد که تنها در صورت موافقت و درخواست رسمی سازمان ملل و وجود سازماندهی و شرایط سیاسی روشن فرانسه احتمالا در لیبی دخالت نظامی خواهد کرد. اما، در حال حاضر، هیچکدام از این شرایط موجود نیست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٣, ٢١:٠۶

   

پر مبحث ترین ها