سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوري مالکي: سقوط قيمت نفت جنگ اقتصادي عليه ايران و روسيه است

روسيه و ايران، نخستين کشورهايي هستند که هدف اين جنگ اقتصادي قرار گرفته اند و اين مساله بر عراق نيز تاثير منفي داشته است.

معاون رئيس جمهور عراق تاکيد کرد که کاهش شديد قيمت نفت، اعلام جنگ اقتصادي عليه ايران و روسيه است و جنگ اقتصادي عليه کشورها مي تواند مخرب تر و موثرتر از جنگ‌هاي متعارف بر بشريت باشد.

نوري المالکي معاون رئيس جمهور عراق در مصاحبه با تعدادي از خبرنگاران در استان بصره، در خصوص کاهش قيمت جهاني نفت، تصريح کرد: کاهش قيمت نفت يک شرايط عادي اقتصادي نيست، اين يک روند سياسي است که با هدف تخريب اقتصاد کشورهاي خاص دنبال مي شود.

معاون رئيس جمهور عراق افزود: روسيه و ايران، نخستين کشورهايي هستند که هدف اين جنگ اقتصادي قرار گرفته اند و اين مساله بر عراق نيز تاثير منفي داشته است.

نوري المالکي گفت: جنگ اقتصادي ممکن است مخرب تر و موثرتر از جنگ هاي متعارف بر بشريت باشد. جنگ اقتصادي عليه اين کشورها مکمل نقش تروريسم است که افراد بيگناه را مي کشد. جنگ هاي اقتصادي ساختار کشورهاي هدف قرار گرفته را نابود مي کند و منجر به گرسنگي مردم اين کشورها مي شود.

قيمت نفت از حدود 100 دلار در هر بشکه در ماه ژوئن به کمتر از 50 دلار رسيده است. اوپک نيز اعلام کرده است که در شرايط کنوني و علي رغم کاهش قيمت نفت، سطح توليد خود را بدون تغيير حفظ خواهد کرد.

شرکت هاي بزرگ نفتي جهان نيز تصميم گرفته اند تا به دنبال افت شديد قيمت نفت، فرصت هاي شغلي خود را کاهش دهند. شرکت بريتيش پتروليوم اعلام کرده است که بيش از 300 فرصت شغلي را در پروژه هاي نفتي خود در درياي شمال، کاهش مي دهد. اين شرکت 4 هزار کارمند در درياي شمال و 11 هزار کارمند ديگر در سراسر بريتانيا دارد.

منبع: تسنیم

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١٠-١٣٩٣, ١٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها