سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد سایت احمدی‌نژاد از بانک مرکزی: کسانی که به ناحق متهم شده‌اند، چه‌کاری می‌توانند انجام دهند؟

بروز شده : ١-١١-١٣٩٣, ٠٠:٣٠    نسخه چاپی    
بانک مرکزی همچنان حاضر به شبهه زدایی از افکار عمومی و تکذیب اتهامات منسوبه علیه اعضای دولت قبل نیست.

پایگاه اطلاع رسانی "مهر مردم" وابسته به محمود احمدی نژاد در خبری با عنوان "استنکاف بانک مرکزی از روشنگری و ابهام زدایی، چرا؟" نوشته است: با وجود درخواست موکد دفتر رئیس جمهور سابق و اجازه مکتوب ۱۴ تن از اعضای دولت دهم به بانک مرکزی جهت انتشار هرگونه تسهیلات و معوقات بانکی اطرافیان دکتر احمدی نژاد، بانک مرکزی ، حاضر به روشنگری و ابهام زدایی در این خصوص نشده است.

 
ب این سایت در ادامه با بیان اینکه "با گذشت نزدیک به پنج ماه از ارسال نامه دفتر دکتر احمدی نژاد به رئیس کل بانک مرکزی، مبنی بر اجازه انتشار اطلاعات مربوط به دریافت هرگونه تسهیلات، مبلغ، تاریخ و نام بانکهای مرتبط، افزوده است: بانک مرکزی همچنان حاضر به شبهه زدایی از افکار عمومی و تکذیب اتهامات منسوبه علیه اعضای دولت قبل نیست.

 

خرداد ماه گذشته برخی از رسانه های خبری اقدام به انتشار اسامی چند تن از اعضای دولت سابق کردند که در آن به دریافت هزاران میلیارد تومان تسهیلات از بانک های مختلف و معوقات کلان بانکی ، متهم شده بودند. متعاقب آن دفتر احمدی نژاد نامه ای به بانک مرکزی نوشت و از بانک مرکزی درخواست کرده بود تا نسبت به انتشار رسمی و عمومی تمامی اطلاعات مربوط به هر نوع درخواست، مبلغ، تاریخ و بانک‌های مرتبط در پرداخت هر گونه تسهیلات به آقای دکتر احمدی‌نژاد و اطرافیان ایشان ، اقدام کند.

 

در واکنش به این نامه، رئیس‌کل بانک ‌مرکزی به خبرنگاران گفت: «آقای احمدی‌نژاد ابتدا بگوید که نزدیکانش چه کسانی هستند تا ما هم اعلام کنیم که آنها میان دانه درشتان بدهکار به بانک‌ها هستند یا خیر» همچنین بانک مرکزی در پاسخ رسمی به نامه احمدی نژاد نوشته بود: بانک‌مرکزی بدون اذن قانونی یا تقاضای اشخاص مجاز به افشای اطلاعات بانکی ایشان نیست و در صورتی که قرار باشد اطلاعاتی با این مضمون منتشر شود، در درجه اول نیاز به اجازه صاحب حساب خواهد بود. بنابراین در صورتی که نظر بر اعلام عمومی وضعیت حساب‌های بانکی افرادی به‌عنوان اطرافیان آقای دکتر احمدی‌نژاد باشد، لازم است لیست آن افراد همراه با رضایت کتبی آنها تهیه و ارائه شود.

 

امضاء کنندگان این درخواست افرادی از نهاد ریاست جمهوری سابق و تیم اقتصادی دولت های نهم و دهم، شامل محمود احمدی نژاد، محمدرضا رحیمی، سید حسن موسوی، حمید بقایی، اسفندیار رحیم مشایی ، محمد شریف ملک زاده ، سید شمس الدین حسینی ، بهروز مرادی ، غلامحسین الهام ، علی نیکزاد، رستم قاسمی ، محمود بهمنی ، مهدی غصنفری و علی اکبر جوانفکر بودند.

 

 سایت "مهر مردم" در پایان با طرح این پرسش که "با وجود گذشت نزدیک به پنج ماه از ارسال آخرین نامه دفتر رئیس جمهور سابق؛ چرا بانک مرکزی، همچنان از  انتشار مبلغ، تاریخ و نام بانک ارائه دهنده تسهیلات به افراد مورد اشاره خودداری کرده؟"، نوشته است: براستی بی اعتماد کردن مردم به خدمتگزاران خود از رهگذر دروغ پراکنی و طرح اتهامات بی پایه و اساس، متضمن منافع چه افراد یا جریانهایی است؟ در این صورت کسانی که به ناحق متهم شده اند چه کار دیگری می توانند انجام دهند؟

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٣, ٠٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها