سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشاور روحانی: مقابله‌با شبکه‌های‌اجتماعی تفکر غلطی‌است

این موضوع بر روی دوش شما خبرنگاران است و می‌توانید حق مردم را گرفته و به آن‌ها واگذار کنید.


مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور گفت: مسؤولین استان اصفهان باید در قبال تک‌تک اتفاقاتی که می‌افتد پاسخگو باشند.

محمدرضا صادق در نشست خبری خود با خبرنگاران، اظهار کرد: دولت دو برنامه مهم از جمله سیاست‌های کلان کشوری و تقویت بنیه علمی را دنبال می‌کند و انتظار دارد که خبرنگاران نیز در این دو مهم دولت را یاری کنند.

وی بابیان این که این دولت می‌خواهد حقوق مردم به خودشان واگذار گردد، افزود: این موضوع بر روی دوش شما خبرنگاران است و می‌توانید حق مردم را گرفته و به آن‌ها واگذار کنید.

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور با اشاره به این‌که هرچه اتصالات دولتی کمتر باشد، شما خبرنگاران بهتر می‌توانید کارکنید، ادامه داد: دولت در قبال شما وظیفه دارد و باید وظیفه خود را نسبت به شما ادا کند، چراکه شما چشم بصیر و زبان گویای مردم هستید. شما حق را می‌ستانید و حرف مردم را می‌گویید، به همین دلیل است که وقتی دردی از مردم دوا می‌کنید خوشحال می‌شوید.

صادق ادامه داد: شما خودتان باید خودتان را تقویت کنید و روش‌های نوین را بیاموزید؛ چرا که امروز مدرن‌ترین روش‌ها پیش روی شماست و دنیای امروز، دنیای شبکه‌های اجتماعی است.

وی تأکید کرد: این تفکری که می‌گوید باید با شبکه‌های اجتماعی مقابله کنیم، تفکر غلطی است. اتفاق باید شبکه‌های اجتماعی را به خدمت بگیریم و خودمان به خودمان کمک کنیم.

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور درباره بیمه خبرنگاران، گفت: برای اینکه خبرنگاری بیمه شود ابتدا باید در تشکل‌های صنفی، رسانه و یا خبرگزاری عضو باشد و سازمان تأمین اجتماعی نیز بر اساس همین روال خبرنگاران را بیمه می‌کند که حتماً باید در همه استان‌ها این کار را انجام دهند.

وی افزود: اگر مدیران مسؤول نشریات و خبرگزاری‌ها خبرنگار را بیمه کنند، ما می‌خواهیم در دولت تدبیر وامید پا را فراتر گذاشته و شرایط فراهم شدن بیمه تکمیلی خبرنگاران را به وجود آوریم.

صادق به تخریب برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه رسانه‌هایی هستند که مدام دولت را تخریب می‌کنند و بعد دم از نبود آزادی می‌زنند. این در حالی است که در دولت تدبیر و امید رسانه‌ها انواع و اقسام چیزها را می‌گویند و دولت را زیر سؤال می‌برند و این در حالی است که شما می‌دانید این دولت وارث چه چیزهایی است. کارهای انجام ‌شده توسط این دولت گفته نمی‌شود و من از شما می‌خواهم که تلاشتان را بیشتر کنید و مردم را از کارهای دولت آگاه کنید.

وی به اقتصاد رسانه اشاره کرد و افزود: متأسفانه تئوری اقتصاد رسانه در کشور و برنامه‌ریزی هم برای آن وجود ندارد که خودمان باید راهش را پیدا کنیم.

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چرا مسؤولان استان در قبال اتفاق‌هایی که در استان اصفهان می‌افتد، سکوت می‌کنند تا مسؤولان کشوری پاسخ دهند درحالی‌که اتفاق در اصفهان افتاده است و شما به‌عنوان مسؤول امر چه راه‌حلی دارید؟ پاسخ داد: مدیران استان اصفهان همگی باید پاسخگو باشند. بارها رییس‌جمهور محترم اعلام کردند به تک‌تک مسؤولان چه استانی و چه کشوری در برابر تک‌تک اتفاقاتی که می‌افتد باید توضیح بدهند و پاسخگو باشند و این جزء برنامه‌های رییس‌جمهوری است.

صادق اضافه کرد: گاهی برخی رسانه‌ها نقد را با تخریب اشتباه می‌گیرند. این دولت نیازمند نقد است و از نقد استقبال می‌کند. اما تخریب را دوست نداریم و اتفاقاتی را که امروز برخی رسانه‌ها انجام می‌دهند، نقد نیست، بلکه تخریب است.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١١-١٣٩٣, ٢٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها