سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پخش ویدیوی سوزاندن «معاذ الکساسبه» در کوچه و خیابان های موصل

تروریست های داعشی تصاویر و ویدیوی به آتش کشیدن خلبان اردنی را در میدان های عمومی شهر موصل به نمایش می گذارند و مخالفان را به سرنوشت مشابه تهدید می کنند.

رسانه های عراقی گزارش دادند: گروه تروریستی داعش ویدیوی اعدام معاذ الکساسبه خلبان اردنی را در کوچه و خیابان های شهر موصل به نمایش می گذارد.


فعالان مدنی در عراق خبر دادند:« تروریست های داعشی تصاویر و ویدیوی به آتش کشیدن خلبان اردنی را در میدان های عمومی شهر موصل به نمایش می گذارند و مخالفان را به سرنوشت مشابه تهدید می کنند.»


از سوی دیگر، امارات متحده عربی اعلام کرد، دلایل به تعلیق درآوردن مشارکتش در جنگ علیه داعش تنها به مسئله بیم از به اسارت درآمدن خلبان‌هایش مانند خلبان اردنی که توسط داعش سوزانده شد، محدود نمی‌شود بلکه این جزئی از همه مسائل دیگر است.

روزنامه «الاتحاد» در شماره روز جمعه ۶ فوریه به نقل از مقام‌های اماراتی، مدعی شد، یکی ازمهم‌ترین دلایلی که باعث به تعلیق درآمدن مشارکت این کشوردر عملیات نظامی ائتلاف علیه داعش شد، عدم پایبندی کشورهای ائتلاف به طرح تسلیح عشایر سنی استان انبار برای مقابله با داعش است.

به نوشته این روزنامه، مسئولان امارات متحده عربی معتقدند که بدون تجهیز عشایر سنی عراق به سلاح‌های پیشرفته، شکست داعش در عراق امکان پذیر نیست.

یک مقام ارشد آمریکایی، روز چهارشنبه اعلام کرد، امارات به عنوان یکی از متحدان عربی مهم در ائتلاف جهانی مبارزه علیه «تروریسم»، از آواخر دسامبر گذشته و در پی اسیر شدن «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی که سه‌شنبه گذشته توسط گروه داعش زنده زنده سوزانده شد، حملات هوایی خود علیه این گروه تروریستی را به حالت تعلیق درآورده است.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، به روزنامه نیویورک تایمز گفت: «امارات عربی متحده حملات هوایی خود را اندکی پس از حادثه به اسارات گرفتن خلبان اردنی در روز ۲۴ دسامبر گذشته به تعلیق درآورد».

طبق گفته این مقام آمریکایی، امارات که بیم آن را دارد که خلبانان این کشور دچار سرنوشتی مشابه خلبان اردنی شوند، حملات هوایی نیروهای خود را به تعلیق درآورده است.

 

منبع: انتخاب

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١١-١٣٩٣, ٠٩:۵٩

   

پر مبحث ترین ها