سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لغو تمامی تحریم ها و برخورداری از حقوق قانونی مطالبه ملی است

در صورتی که طرف مقابل با عبور از رویکردهای سیاسی، واقعیت های حقوقی و فنی را مد نظر قرار دهد، امکان دستیابی به توافق مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: لغو تمامی تحریم های غیرقانونی و ظالمانه و برخورداری جمهوری اسلامی ایران از مجموعه حقوق قانونی خود در چارچوب ان.پی.تی به مطالبه ای ملی در کشور ما تبدیل شده است.
 
به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، «علی شمخانی» در دومین دور مذاکرات رسمی «آجیت دو وال»مشاور امنیت ملی هندوستان، با تاکید بر تعهد ایران به تداوم مذاکرات هسته ای با کشورهای 1+5، افزود: امروز و از رهگذر دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی، بی پایه بودن تبلیغات نظام سلطه در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای ایران آشکار شده و حقانیت ایران در پیگیری حقوق هسته ای خود در چارچوب ان.پی.تی به اثبات رسیده است.

وی افزود: در صورتی که طرف مقابل با عبور از رویکردهای سیاسی، واقعیت های حقوقی و فنی را مد نظر قرار دهد، امکان دستیابی به توافق مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم است.

 

**توهم تاثیرگذاری دیپلماسی اجبار

بیر شورای عالی امنیت ملی حسن نیت ایران در پذیرش بازرسی های متعدد آژانس و اجرای کامل برنامه اقدام مشترک را آزمونی برای ارزیابی تعهد و صداقت غرب در برابر وجدان بیدار جهانیان عنوان کرد و ادامه داد: وجود توهم تاثیر گذاری دیپلماسی اجبار در برخی طرف های مذاکره می تواند بر روند جااری مذاکرات تاثیرات منفی بدنبال داشته باشد.

شمخانی تصریح کرد: ایران و هند به عنوان دو قدرت تاثیر گذار، همواره به دنبال ارتقای ثبات و امنیت به منظور فعال شدن زمینه همکاری های سیاسی و اقتصادی میان کشورهای منطقه بوده اند.

در دور دوم مذاکرات رسمی میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان و مشاور امنیت ملی هندوستان، طرفین بر تداوم همکاری های دوجانبه در زمینه تبادل مستمر اطلاعات، مبارزه با تروریسم، امنیت انرژی و فعال سازی کریدور شمال – جنوب تاکید کردند.

«آجیت دو وال»مشاور امنیت ملی هندوستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از نتایج ملاقات های انجام شده با رییس جمهوری، دبیر شورای عالی امنیت ملی و سایر مقامات سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که این سفر موجب شکل گیری جهش موثر در روابط دو کشور شود.

وی با تاکید بر اراده سیاسی رهبران و احزاب اصلی هند به توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران، افزود: همه اعضای عضو ان.پی.تی و از جمله ایران باید از حقوق قانونی خود در چارچوب این معاهده برخوردار باشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٣, ٢٣:۴٩

   

پر مبحث ترین ها