سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح‌ اروپا برای اعمال تحریم‌ علیه اسراییل

بخشی از این اقدامات که اروپایی‌ها خود را برای آن آماده می‌کنند، اعمال سلسله تحریم‌هایی است که ممکن است اهرم فشاری بر رژیم صهیونیستی باشد.

روزنامه عبری زبان معاریو گزارش داد، اتحادیه اروپا تصمیم دارد تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی پس از انتخابات پارلمانی این رژیم در 17 مارس اعمال کند که شامل تحریم‌ها علیه شهرک‌های یهودی‌نشین این رژیم در کرانه باختری نیز می‌شود.

معاریو به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گزارش داد، کشورهای اتحادیه اروپا احساس ناامیدی عمیقی می‌کنند، چرا که احتمال بازگشت فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به میز مذاکرات بعید به نظر می‌رسد و مساله مذاکرات میان دو طرف جایگاهی را در انتخابات رژیم صهیونیستی ندارد و اتحادیه اروپا باید برای پس از این انتخابات آماده شود و برنامه‌ریزی کند.

معاریو اعلام کرد، بخشی از این اقدامات که اروپایی‌ها خود را برای آن آماده می‌کنند، اعمال سلسله تحریم‌هایی است که ممکن است اهرم فشاری بر رژیم صهیونیستی باشد.

منابع نیز در این خصوص عنوان داشتند که تحریم‌های اروپا احتمالا علیه شرکت‌های وابسته به رژیم صهیونیستی است که در داخل خط سبز (خط فاصل میان اراضی 1948 تا اراضی اشغالی سال 1967) می‌شود و همچنین اروپایی‌ها از گام‌های قضایی فلسطینی‌ها در مورد شهرک‌های یهودی‌نشین حمایت به عمل می‌آورند و پیشنهاد تشکیل کشور فلسطین از طریق شورای امنیت را مجددا مطرح می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩٣, ١٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها