سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوتین اعلام کرد:

توافق آتش بس در اوکراين

ما از دو طرف دعوت می کنیم از خود خویشتنداری نشان دهند و هر کاری می توانند برای عقب نشینی نیروها به ویژه سلاح های سنگین برای جلوگیری از خونریزی انجام دهند.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد طرف های درگیر در اوکراین برای آتش بس و خارج کردن سلاح های سنگین از مناطق درگیری توافق کردند.

به گزارش «انتخاب»، ولادیمیر پوتین در نشست خبری پس از پایان مذاکرات فشرده در حاشیه اجلاس مینسک افزود: به اعتقاد من، ما درباره مسایل زیادی توافق کردیم. اول اینکه ما توافق کردیم آتش بس از نیمه شب پانزده فوریه آغاز شود. خارج کردن سلاح های سنگین از مناطق درگیری در اوکراین و خط تماس تعیین شده در توافقنامه مینسک در تاریخ نوزدهم ماه سپتامبر گذشته از جمله این توافقهاست.

پوتین گفت: ما از دو طرف دعوت می کنیم از خود خویشتنداری نشان دهند و هر کاری می توانند برای عقب نشینی نیروها به ویژه سلاح های سنگین برای جلوگیری از خونریزی انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: در پاسخ به این سوال که چرا روند هماهنگی مدت زیادی طول کشید باید بگویم، متاسفانه دولت کی یف گفتگوی مستقیم با نمایندگان دو جمهوری دونتسک و لوگانسک را رد می کند. با اینکه کی یف حاضر نیست این دو جمهوری را به رسمیت بشناسد، در نظر گرفتن شرایط واقعی ضروری است. اگر همه طرف ها خواهان دستیابی به توافقی برای روابط بلندمدت هستند، گفتگوی مستقیم بین دو طرف ضروری است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩٣, ١٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها