سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاريجاني :‌ قسم خورديم به تشخيص خودمان عمل کنيم نه شما

در پرداخت تسهيلات منابع صندوق توسعه ملي وقتي منابع پرداخت مي‌شود ضمانت بر عهده بانک عامل است که سود تسهيلات دريافتي را ضمانت مي کند اما آنچه که مصوب شد اين ضمانت را برمي‌دارد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذکر نادران در مورد سوگند هيات رييسه مجلس گفت: ما قسم خورديم به تشخيص خودمان عمل کنيم و نه به تشخيص شما!

الياس نادران در جريان رسيدگي به بندهاي درآمدي لايحه بودجه 94 کل کشور در تذکري به هيات رييسه مجلس گفت: هيات رييسه براساس آيين نامه داخلي مجلس قسم ياد کرده که گوشش باز باشد و چشمش ببيند نه اينکه ما مدام تذکر و اخطار داشته باشيم اما توجه و استماع نشود.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي همچنين با استناد به بند9 اصل 3 قانون اساسي درباره استبداد و خودکامگي اظهار کرد: هيات رييسه مجلس براي مديريت کردن راي گيري مي کند نه اينکه هرچه هيات رييسه گفت همان مطاع باشد.

نادران با اشاره به بندهاي تبصره 5 لايحه بودجه 94 گفت: در بند "ل" و "ک" آنچه که مصوب شد خلاف قانون برنامه است اگر اين گونه پيش برويم و يک بابک زنجاني درست شد از کجا قانون داشته باشيم تا خلافي صورت نگيرد.

وي همچنين گفت: در پرداخت تسهيلات منابع صندوق توسعه ملي وقتي منابع پرداخت مي‌شود ضمانت بر عهده بانک عامل است که سود تسهيلات دريافتي را ضمانت مي کند اما آنچه که مصوب شد اين ضمانت را برمي‌دارد.

اين نماينده اصولگراي مجلس همچنين در ادامه تذکر خود با استناد به مواد 152،‌153 ، 154 و 155 آيين نامه مجلس در مورد نحوه رسيدگي به مواد و جزييات لايحه بودجه گفت: روال بر اين بوده که بعد از ورود به جزييات و مواد هيچ پيشنهادي نه در مورد حذف و يا اضافه شدن صورت نگيرد اما اين در حالي است که آقاي فرهنگي به خود اجازه مي‌دهد پيشنهادي را مطرح کند و حتي اجازه نمي‌دهيد موافق يا مخالف حرف بزنند.

علي لاريجاني که رياست جلسه علني را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر نادران گفت: در مورد سو گند هيات رييسه نيز ما قسم خورديم به تشخيص خودمان عمل کنيم، به تشخيص شما که عمل نمي کنيم! ولي الان که قسم خورده ايم طبق همان عمل مي کنيم.

لاريجاني در پايان خطاب به نادران افزود: درمورد ديکتاتوري که گفتيد اگر توهين به من مشکل شما را حل مي‌کند بگوييد.
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٣, ١۶:۴٨

   

پر مبحث ترین ها