سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عارف: تیم مذاکره‌کننده در نهایت دست پرخواهد بود

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٣, ١٠:۴۴    نسخه چاپی    
تیم مذاکره کننده ما تاکنون موفق بوده و مذاکرات در چارچوب سیاست های کلی مورد قبول رهبری انجام شده و تیم ما در نهایت دست پرخواهد بود، اما مذاکرات باید در یک مرحله به نتیجه برسد.


رییس بنیاد امید ایرانیان گفت: بدنبال حذف غیراصولی رقبا در انتخابات آتی نیستیم، زیرا می خواهیم از همه پتانسیل ها برای شایسته سالاری استفاده کنیم.

به گزارش پايگاه خبري «تيک» (Tik.ir)، محمدرضا عارف عصر یکشنبه در نشست با جمعی از مردم کاشان در مسجدالحسین میرنشانه اظهار داشت: باید انتخابات مجلس دهم را در راستای انتخابات 92 برگزار کنیم، زیرا هیچکدام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری احساس شکست نکردند.

وی همچنین گفت: باید از تک روی، سهم خواهی و گروه گرایی بپرهیزیم، زیرا سهم خواهی آفتی برای فعالیت های سیاسی در کشور است.

عارف افزود: تفکر اصلاح طلب یک جریان اصیل و تاثیرگذار در پیروزی انقلاب بوده و مسیرش همان مسیر اولیه انقلاب، تعالی و رشد جامعه و پاسخگویی به نیازها در یک روند مستمر و پیوسته با حرکت در چارچوب قوانین و مقررات و سعه صدر بوده است.

وی مهمترین دغدغه اصلاح طلبان را پیشرفت کشور و پاسخگویی به مطالبات مردم برشمرد و افزود: محور اصلی تفکر اصلاح طلبان اخلاق محوری، خرد جمعی و عقلانیت بوده و هیچگاه منافع کوتاه مدت آنان عبور از اخلاق را توجیه نمی کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مهمترین مساله روز کشور را انتخابات مجلس دهم عنوان و تاکید کرد: مهمترین راهبرد و تلاش اصلاح طلبان افزایش مشارکت مردم در انتخابات است و رویکرد تمام احزاب، گروه ها و تشکل ها نیز باید همین باشد.

عارف با تاکید بر ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی از سوی اصلاح طلبان و کسب حداکثر کرسی های مجلس دهم به عنوان اولویت دوم آنان افزود: دستاوردهای انتخابات 92 پیروزی دولت تدبیر و امید بود و بر این باوریم با همان روند می توان به نتایج خوبی در انتخابات آتی رسید.

وی خاطرنشان کرد: سیاست های کلی نظام در بخش های مختلف تصویب شده که برای عملیاتی شدن نیاز به قانون دارد و دولت برای دنبال کردن برنامه های اجرایی اش نیاز به یک مجلس متخصص دارد که در حل مسائل و مشکلات یاور دولت باشد تا احساس آرامش کند.

وی نیاز کشور به مجلسی در شان مردم را یادآور شد و تاکید کرد: ظرفیت یک مجلس مقتدر، کاردان و پرسشگر که دغدغه تک تک نمایندگانش منافع ملی و اولویت شان کلان نگر باشد، مجلسی است که در انجام وظایف نظارتی کمک کننده دولت باشد.

وی تذکر و استیضاح را حق مجلس دانست و افزود: مبنای تفکر اصلاح طلبان دیکته سیاست و فعالیت از بالا نیست و معتقد به حاکمیت یک تفکر و جبهه خاص و منیت هم نیستیم.

عارف به هدفگذاری مناسب برای اصلاح ترکیب مجلس دهم اشاره کرد و گفت: باید همه تخصص های مورد نیاز در بین نمایندگان مجلس آتی بخصوص خواسته های نسل سوم انقلاب و زنان وجود داشته باشد.

وی سازماندهی احزاب را در فرصت کنونی مناسب دانست و افزود: نگاه ما باید حاکمیت و پیروزی تفکر اصلاحات به جای افزایش سهم خود در جریان اصلاح طلبی و مبنای مان پیروزی تفکر اصیل و اجماع کلی باشد.

وی در پاسخ به سوال حاضران در مورد عملکرد دولت یازدهم گفت: دولت روحانی در شرایط حساسی وارث کشور شد و تغییر شرایط و نگرش ها نیاز به زمان دارد.

عارف در مورد مذاکرات 1+5 نیز اظهار داشت: تیم مذاکره کننده ما تاکنون موفق بوده و مذاکرات در چارچوب سیاست های کلی مورد قبول رهبری انجام شده و تیم ما در نهایت دست پرخواهد بود، اما مذاکرات باید در یک مرحله به نتیجه برسد.

وی همچنین پیش از حضور در مسجدالحسین میرنشانه با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و نیز با اعضای هیات علمی دانشگاه کاشان دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار با مردم و دانشگاهیان و نشست با اصلاح طلبان کاشان اهداف سفر یکروزه این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به کاشان است.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٣, ١٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها