سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پليس اروپا از شناسايي 3 هزار تروريست خبر داد

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٣٢    نسخه چاپی    
بيشتر کساني که به تروريست ها مي پيوندند عضو گروه هاي مسئله دار و باندهاي بزهکاري، خانواده هاي از هم گسيخته و از اقشار سرخورده جامعه خود هستند.

​پليس اروپا (يورو پل) اعلام کرد هويت سه هزار تروريست را که در عراق و سوريه مي جنگند، شناسايي کرده است.

«راب وين رايت» رئيس يوروپل با اعلام شناسايي حدود سه هزار تروريست حاضر در گروه داعش در سوريه و عراق گفت اين افراد دارايي افکاري افراطي بوده و در صورت بازگشت به کشورهاي خود در اروپا مي توانند دست به اقدامات تروريستي بزنند.

وي در گفتگو با روزنامه ال پايس اسپانيا گفت شمار واقعي تروريست هايي که از اروپا به خاورميانه رفته اند بيش از پنج هزار نفر است. به گفته وي گروه تروريستي داعش بسيار حرفه اي بوده و به خوبي مي داند چگونه از شبکه اينترنت بدون بر جاي گذشتن هيچگونه ردپايي استفاده کند.

وين رايت در ادامه بر لزوم همکاري سيستماتيک سرويس هاي اطلاعاتي کشورهاي اروپايي براي مقابله با حملات تروريستي تاکيد کرد. وي پيشتر در يک کنفرانس مطبوعاتي در لاهه گفته بود بيشتر کساني که به تروريست ها مي پيوندند عضو گروه هاي مسئله دار و باندهاي بزهکاري، خانواده هاي از هم گسيخته و از اقشار سرخورده جامعه خود هستند.

بر اين اساس هر چند بيشتر تروريست ها را مردان جوان تشکيل مي دهند اما در بين آنها زناني نيز ديده مي شوند که از طريق تبليغات جذب داعش شده اند. وين رايت معتقد است اين زنان جوان به خوبي مي دانند که چه چيزي در انتظارشان است. آنها براي ازدواج با تروريست ها به سوريه مي روند و اين امر را جزئي از سرنوشت خود مي دانند.


*مهر

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٣٢

   

پر مبحث ترین ها