سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفارت انگلیس برای درمان بیماران هموفیلی ایرانی ویزا صادر نکرد

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩٣, ١۴:٢٢    نسخه چاپی    
کنسول‌گری سفارت انگلیس در آنکارا حتی فرصت رفع ابهامات خود را به دو بیمار متقاضی ویزا با هدف درمان را نداد و برای یک لحظه هم به این فکر نکرد که این دو بیمار برروی دستان خیرین انگلیسی و ایرانی به آن سفارتخانه رسیده‌اند.

سفارت انگلیس در آنکارا با ندادن ویزا مانع درمان دو بیمار هموفیلی ایرانی شد.

به گزارش تسنیم، احمد قویدل تصریح کرد: دو تن از بیماران هموفیلی ایرانی قرار بود برای استفاده از روش جدید درمانی این بیماری که از آن به (ژن درمانی) تعبیر می‌شود به کشور انگلیس بروند.

وی با بیان اینکه کانون هموفیلی ایران پس از دو سال آزمایش برروی 20 بیمار هموفیلی، 2 نفر را برای استفاده از این روش انتخاب کرد، گفت: در نهایت این دو نفر پس از طی مراحل مختلف از جمله مصاحبه تلفنی مستقیم با تیم درمانی مستقر در انگلیس و اخذ رضایت‌نامه‌های حقوقی برای این درمان منتخب شدند.

وی با اشاره به اینکه موسسه UCL وابسته به کالج لندن ضمن ارسال دعوتنامه بسیار کاملی که شامل تقبل تمام هزینه‌ها در سقف 60 هزار پوند بود برای این دو بیمار ارسال کرد افزود: کانون هموفیلی ایران نیز باتوجه به تعطیلی سفارت انگلیس در تهران با تأمین هزینه‌های سفر این دو بیمار از طریق خیرین امکان مراجعه این دو بیمار را به سفارت انگلیس در آنکارا فراهم کرد. اما متأسفانه سفارت انگلیس در آنکارا فارغ از اهداف خیرخواهانه و انسان دوستانه گروهی از خیرین انگلیسی و ایرانی از صدور ویزا برای این دو بیمار که امیدوار به بهره‌مندی از این روش درمانی جدید بودند خودداری کرد.

قویدل با بیان اینکه بیماران هموفیلی طعم تلخ تحریم ناجوانمردانه دارویی غربی را چشیده‌اند، ادامه داد: کنسول‌گری سفارت انگلیس در آنکارا حتی فرصت رفع ابهامات خود را به دو بیمار متقاضی ویزا با هدف درمان را نداد و برای یک لحظه هم به این فکر نکرد که این دو بیمار برروی دستان خیرین انگلیسی و ایرانی به آن سفارتخانه رسیده‌اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩٣, ١۴:٢٢

   

پر مبحث ترین ها