سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مجمع تشخیص مصلحت:

نمی دانم چه سری است که دلواپسان و نتانیاهو همزبان شده اند/ تیم مذاکره کننده همواره مورد حمایت رهبری است

طرف مذاکره کننده غربی هم شیطانند و آدم های ساده ای نیستند اما تیم مذاکره کننده ما تمام تلاش خود را برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات انجام می دهد.


آیت الله هاشمی رفسنجانی در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن و منطقه ای گفت: مسئله توازن منطقه ای، توسعه دانش محور و توسعه ای که شما دنبال آن هستید خوشبختانه در این سال ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن پرداخته شده و این اسناد را به رهبری فرستادیم و همه اصول آن آماده است.

 آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه متأسفانه همدلی بین مردم ما به هر دلیلی کم شده است افزود: همدلی مردم برای ما خیلی مهم است اما متأسفانه آسیب دیده است. خودتان می دانید در مهمترین پروژه دولت که می خواهند مشکلات خارجی را حل کنند تیم مذاکره کننده که همواره مورد حمایت رهبری است و دائماً تکرار می کنند که با برنامه رهبری پیش می رویم؛ این دلواپسان چه می کنند آنها با نتانیاهو همزبانی می کنند.نتانیاهویی که این روزها به سفر رفته و اوباما را تهدید می کند و در اینجا دلواپسان می گویند ما اسنادی را داریم که منتشر می کنیم من نمی دانم این اسنادی که می گویند چه سری است؟

وی افزود: طرف مذاکره کننده غربی هم شیطانند و آدم های ساده ای نیستند اما تیم مذاکره کننده ما تمام تلاش خود را برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات انجام می دهد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: به جای اینکه در فرودگاه تیم مذاکره کننده را مورد استقبال قرار دهند دلواپسان ما چیزی می گویند که نباید بگویند این طور که نمی شود.

وی اظهار داشت: تریبون مجلس باز است و هزاران نفر از مردم این سخنان را می شنوند و ممکن است برخی این دروغ ها را باور کنند بنابراین این حرف ها مزاحم کار است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان داشت: بخشی از راه حل این مشکل بر عهده حاکمیت است. استانداران هم می توانند. اما این مشکل ملی است و بیشتر از اینها مسائلی وجود دارد که بعضی نیروهای حفاظت با آنها همراهی می کنند و پشتوانه آنها هستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: ما بعد از جنگ اینگونه مشکلات را نداشتیم. انتقاداتی که در مجلس می شود کمک کار است اما باید سازنده باشد. برخی اختلاف ها سیاسی است که مطرح می شود اما دیگر نباید کارشکنی کرد. اکنون که ما با فشار بین المللی مواجه ایم می بینید که فشار داخلی بیشتر از خارجی شده است.

وی گفت: این ملت آن ملتی نیست که انقلاب کرد این ملت آن ملتی نیست که این همه شهید داد. خیلی ها آسان آمدند و یک جایی گیرشان آمد و حالا این حرف ها را می زنند. این یکی از مشکلات پیش روی ماست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: وظیفه حکومت و مراکز قدرت مراقبت و انجام مسئولیت است. دیگران هم اگر حرف منطقی دارند بزنند جواب هم باید بگیرند. اما این فضا باید فضای انتقاد سازنده باشد. چرا که فضای تخریب دشمنی و کینه می آورد و طرف را از کار کردن مأیوس می کند و ضرری برای عموم جامعه است

telegram 19dey.com
لابالعب    13 اسفند 1393 07:45
دلواپسان و نتانیاهو هر دو گروه از بنده گان برگزیده شیطان هستند
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٣, ٢١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها