سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عفو بین‌الملل مصر را محکوم کرد

دست‌کم 9 تن از زندانیان در بخش پلیس منطقه المطریه مصر طی 11 ماه گذشته کشته شده‌اند بدون اینکه تحقیقات جدی و بازجویی‌هایی از عاملان آن صورت گیرد.

عفو بین‌الملل به دنبال کشته شدن 3 تن دیگر از بازداشت‌شدگان در زندان‌های مصر در اثر شکنجه، بالا گرفتن اقدامات ضد حقوق بشری در بازداشتگاه‌های این کشور را محکوم کرد.

سازمان عفو بین‌الملل در این بیانیه تکرار موارد مربوط به قتل در نتیجه شکنجه در بازداشتگاه‌های مصری را محکوم کرد.

براساس این گزارش، دست‌کم 9 تن از زندانیان در بخش پلیس منطقه المطریه مصر طی 11 ماه گذشته کشته شده‌اند بدون اینکه تحقیقات جدی و بازجویی‌هایی از عاملان آن صورت گیرد.

نماینده مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین ملل اظهار داشت: مقامات مصری نمی‌توانند اقدامات علیه حقوق بشر را که در مراکز پلیس این کشور صورت می‌گیرد و به ویژه برخی وقایع مربوط به شکنجه تا حد مرگ را که در گزارش‌های پزشکی قانونی تایید شده، پنهان کنند.

طی هفته گذشته دادستانی شرق قاهره دستور بازداشت چند تن از افسران امنیت ملی را به مدت چهار روز صادر کرد. این اقدام به دنبال بازجویی درخصوص اتهام آنها به شکنجه یک وکیل تا حد مرگ در بخش پلیس منطقه المطریه صورت گرفت. این بخش طی دو هفته گذشته شاهد سه مورد قتل در اثر شکنجه بوده است.

 

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٣, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها