سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رسوایی شماره سریال اسلحه های ترکیه

پایگاه خبری طرف نوشت سلاح هایی که تروریست های گروه داعش در این حمله به کار بردند، قبلا از ترکیه به سوریه فرستاده شده بود.

یک پایگاه خبری ترکیه مدعی شد، سلاح هایی که تروریست های گروه داعش در حمله ای به شهر نیده در خاک ترکیه به کار بردند، بخشی از همان سلاحهایی است که پیشتر از ترکیه به سوریه فرستاده شده بود.

به گزارش پایگاه خبری طرف، 14 ماه مارس سال گذشته میلادی (2014) در حمله مسلحانه عناصر تروریستی در شهر نیده واقع در جنوب ترکیه دو تن از نیروهای امنیتی ترکیه و یک راننده کامیون کشته شدند و 4 شهروند خارجی متهم به عضویت در داعش در این ارتباط بازداشت و تحت محاکمه قرار دارند.

پایگاه خبری طرف نوشت سلاح هایی که تروریست های گروه داعش در این حمله به کار بردند، قبلا از ترکیه به سوریه فرستاده شده بود.

بر پایه این گزارش ، جزئیات مربوط به شماره سریال سلاح های استفاده شده در این حمله و تشابه آن با شماره سریال سلاح هایی که ترکیه برای شورشیان سوری ( شبه نظامیان موسوم به ارتش آزاد سوریه ) فرستاده بود در اختیار دادگاه است.

طرف اضافه کرد: دولت ترکیه تلاش می کند رسیدگی به این پرونده را به تعویق اندازد تا مخالفان از آن در انتخابات آتی علیه دولت بهره برداری نکنند.

انتخابات عمومی ترکیه 7 ژوئن 2015 (خرداد 1394 ) برگزار خواهد شد.

برخی از رسانه های ترکیه امروز (پنجشنبه) از تعویق رسیدگی به پرونده یاد شده به 17 ژوئن 2015 خبر داده اند.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٣, ١٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها