سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حذف یارانه پولدارها کلید خورد

با توجه به اینکه طبق لایحه بودجه سال ۹۴ مقرر شد که ۵.۵ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران حذف شوند اما به نظر می رسد فاز اجرایی حذف این گروه اجرایی شده و تا ۱۰ روز آینده ۵۰ هزار یارانه‌بگیر از این لیست حذف خواهند شد.

 

 قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد: طی 10 روز آینده 50 هزار نفر از یارانه‌بگیران حذف می‌شوند.

سرانجام با تصویب تبصره "۲۱" لایحه بودجه سال آینده و کاهش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی منابع توزیعی یارانه، این‌بار دولت نه مختار بلکه ناچار به حذف ۵.۵ میلیون یارانه‌بگیر برای تعادل در هزینه و درآمد ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌هاست.

بعد از بحث و بررسی‌های بسیار بین دولت و مجلس تصمیم براین شد تا از ۴۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای توزیع نقدی و غیرنقدی که همواره تمامی آن در قالب یارانه نقدی بین متقاضیان تقسیم می‌شد، حدود ۳۰۰۰ میلیارد کاسته شده و ۳۹ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه‌های نقدی باقی بماند.

با این تغییر باید برای جلوگیری از کسری بیشتر در پرداخت یارانه در سال آینده، حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از لیست یارانه‌بگیران خارج شوند تا با کاهش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی هزینه، بین منابع تعیین شده در قانون و آنچه که دولت هزینه می‌کند تعادل برقرار باشد.

حال به نظر می‌رسد قرعه به نام 50 هزار یارانه‌بگیر افتاده که تا 10 روز آینده تعیین تکلیف شده و دیگر در لسیت یارانه بگیران قرار ندارند.


*ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٢-١٣٩٣, ٠٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها