سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس پلیس فرگوسن استعفا داد

در پی انتشار اسناد وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر وجود برخوردهای نژادپرستانه و تبعیض گرانه در میان ماموران پلیس این کشور، مقامات رسمی ایالت میسوری فاش کردند که رییس پلیس شهر فرگوسن به زودی از سمت خود استعفا خواهد داد.

 

هفته گذشته کمیته ویژه ای که از سوی وزارت دادگستری آمریکا مامور تحقیق درمورد مرگ یک نوجوان سیاهپوست غیرمسلح به دست یک مامور پلیس شهر فرگوسن در ماه اوت(مرداد) سال گذشته شده بود، گزارش 105 صفحه ای از موارد بیشمار قانون شکنی ها و برخوردهای تبعیض گرانه از سوی پلیس این شهر منتشر ساخت که جنجال های زیادی را در پی داشت.

انتشار این گزارش تاکنون به اخراج یک مامور پلیس این اداره و استعفای دو نفر دیگر منجر شده است.

روز چهارشنبه یکی از مقامات پلیس ایالت میسوری در گفت وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز فاش کرد که تام جکسون رییس پلیس شهر فرگوسن در پی انتشار اسناد مربوط به برخوردهای نژادپرستانه در میان نیروهای پلیس آمریکا از سوی وزارت دادگستری این کشور، به زودی از مقام خود استعفا خواهد داد.

هنوز از جزییات مربوط به زمان این استعفا اطلاعی منتشر نشده است.

به گزارش ایرنا، گروهی ازکارشناسان وزارت دادگستری آمریکا در پی بررسی بیش از35 هزارصفحه گزارشات مربوط به اقدامات پلیس فرگوسن به وجود برخوردهای تبعیض آمیز ونژادپرستانه ازسوی مامورین پلیس با شهروندان سیاهپوست این کشور اعتراف کردند.

این کارشناسان با اشاره به اینکه آمارموجود گواه روشنی از برخوردهای نژادپرستانه پلیس آمریکا با شهروندان این ایالت است یادآور شده اند درحالی که سیاهپوستان فرگوسن فقط 67 درصد ازساکنان این شهر را تشکیل می دهند 93 درصد از آنها قربانیان این گونه بازداشت های نژاد پرستانه قرار می گیرند.

 

منبع: پارسینه

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩٣, ١٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها