سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانياهو: آمريکا و اسراييل راهي جز همکاري ندارند

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه تاکید کرد آمریکا و اسراییل بزرگ‌ترین متحد یکدیگر هستند و راهی جز همکاری ندارند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه تاکید کرد آمریکا و اسراییل بزرگ‌ترین متحد یکدیگر هستند و راهی جز همکاری ندارند.

وی این اظهارات را در گفتگو با تلویزیون ان‌بی‌سی و در نخستین مصاحبه رسانه‌ای خود از زمان پیروزی در انتخابات عنوان کرد.

نتانیاهو گفت شاید دو طرف با هم اختلافاتی داشته باشند اما در نهایت ما با هم کار خواهیم کرد و مجبوریم زیرا گزینه دیگری نداریم.

نتانیاهو افزود: می‌شود اختلاف داشت اما چیزهای بسیاری هست که ما را متحد می‌کند. وضعیتی در خاورمیانه داریم که بسیار خطرناک است و چالش مشترکی برای هر دو ماست.

نتانیاهو دولت اوباما را با سخنرانی در کنگره آمریکا و حمله به توافق هسته‌ای با ایران خشمگین کرد و بعد از آن، روابط میان اسراییل و آمریکا به پایین‌ترین سطح در تاریخ رسید.

کاخ سفید همچنین با وعده انتخاباتی نتانیاهو مبنی بر این که در صورت انتخاب وی هیچ کشور فلسطینی تشکیل نخواهد شد خشمگین‌تر شد.

نتانیاهو در این مصاحبه گفت: ما مجبوریم با هم مشورت کنیم نه اینکه بخشنامه بدهیم یا مواضع یکجانبه بگیریم بلکه با مذاکره با همسایگانمان و حمایت میان متحدانمان صلح را برقرار کنیم.

وی گفت: آمریکا هیچ متحدی بزرگ‌تر از اسراییل ندارد و اسراییل هیچ متحدی بزرگ‌تر از آمریکا ندارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١٢-١٣٩٣, ٠٩:٠۶

   

پر مبحث ترین ها