سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ارتش روسیه ظرف مدت 7 ساعت در هر نقطه ای از جهان حاضر خواهد شد

بروز شده : ١-٠١-١٣٩۴, ١١:٢۶    نسخه چاپی    
در آینده ای نزدیک ارتش روسیه خواهد توانست تجهیزات سنگین نظامی خود را از طریق هوایی ظرف مدت کمتر از 7 ساعت به هر نقطه ای از جهان منتقل کند چرا که هواپیمای مافوق صوت را ساخته که توانایی حمل سریع تانک ها را هم دارد.

 

 

شبکه خبری "راشا تودی" با انتشار گزارشی در این باره نوشته است:"در طراحی جدیدی که از سوی کمیسیون صنعتی – نظامی در مسکو ارائه شده هواپیمای "پی ای کی تی ای" قادر خواهد بود با سرعت مافوت صوت (بیش از 2000 کیلومتر در ساعت) پرواز کرده و توانایی حمل تجهیزات سنگین تا وزن 200 تن را نیز خواهد داشت. میانگین توان پرواز این هواپیما 7 هزار کیلومتر خواهد بود. 

 

شبکه خبری "راشا تودی" در ادامه اشاره کرده که طبق این برنامه قرار است 80 سامانه هوایی مافوت صوت از سوی ارتش روسیه تا سال 2024 میلادی ساخته شود. این شبکه در ادامه اشاره کرده که یکی از از اهداف دولت روسیه از ساخت این هواپیماها توانایی جابجایی تانک های سنگین "آرماتا تی-14" بوده است که سلاح زرهی ارتش روسیه محسوب می شود. 

 

شبکه خبری راشا تودی اشاره کرده که منبعی که نخواسته نامش فاش شود از شنیدن توانایی ها و خواسته های دولت روسیه از این برنامه "شگفت زده" شده است. این خبر در حالی منتشر می شود که روسیه از سوی غرب برای عقب نشینی از کریمه تحت فشار است و به حمایت از جدایی طلبان شرق اوکراین متهم شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩۴, ١١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها