سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عربستان: انگيزه سياسي در برنامه نفتي نداريم

بروز شده : ٢-٠١-١٣٩۴, ٢٢:۵٧    نسخه چاپی    
رسانه خبري منطقه اعلام کردند که محمد الماضي نماينده پادشاهي سعودي در سازمان کشورهاي صادرکننده نفت(اوپک) گفته است که به اعتقاد او بازگشت به قيمت ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار براي هر بشکه نفت بعيد است.

 

اين رسانه هاي افزودند: وي روز يکشنبه (۲۲ مارس) در کنفرانس انرژي در رياض گفته است که بعيد مي دانم که قيمت نفت بارديگر به ۱۲۰ دلار براي هربشکه برسد، همه کشور ها مي خواهند درآمد بيشتري داشته باشند، ما هم درآمد بيشتر مي خواهيم اما ما درآمد بيشتر براي خود و نسل هاي آينده مي خواهيم.

روز يکشنبه قيمت نفت برنت براي هر بشکه به حدود ۵۵ دلار رسيد.

ماضي بارديگر تاکيد کرد که پادشاهي سعودي هيچ انگيزه سياسي در برنامه هاي نفتي خود ندارد.

او افزود: ما در وزارت نفت اصلا به ابعاد سياسي نمي پردازيم، چشم انداز ما فقط تجاري و اقتصادي است و قصد آسيب رساندن به کسي را نداريم.

نماينده عربستان در اوپک گفت: چشم انداز ما اين است که توليد کنندگان با هزينه کمتر بايد در اولويت توليد باشند اما آن ها که هزينه توليدشان بالا تر است، صبر کنند تا نوبت آن ها شود.

وي افزود: بر ضد هيچ کس و يا براي مثال بر ضد توليد نفت شيل آمريکا نيستيم، برعکس از آن استقبال مي کنيم، زيرا باعث تعادل بازار در بلند مدت مي شود.

او با بيان اينکه افت قيمت نفت فقط به خاطر عرضه و تقاضا بوده و هيچ سياست غير اقتصادي در آن دخالت نداشته است اظهارکرد: آيا اوپک قادر به کنترل قيمت است؟ پاسخ اين است اوپک اگر مي توانست قيمت را کنترل کند اين کار را مي کرد اما به نفع اوپک نيست که قيمت را کنترل کند.

ماضي اضافه کرد: منافع اوپک در برقراري تعادل در بازار است؛ قيمت را بازار تعيين مي کند و بازار ها تابع عرضه و تقاضا هستند.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠١-١٣٩۴, ٢٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها