سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش بینی رمان نویس امریکایی درباره ایران و عربستان

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١١:١۵    نسخه چاپی    
نشریه "فوربس" با انتشار گزارشی ادعا کرده که ایران درصدد دستیابی به میادین نفتی عربستان سعودی و در این میان برای اثبات مدعای خود شواهدی را از یک کتاب قدیمی نقل کرده است.

 

به گزارش خرداد، این نشریه امریکایی با اشاره به رمان نوشته شده توسط "پل اردمن" که به نوشتن رمان های ماجراجویانه در زمان خود معروف بوده می نویسد: "او در کتاب خود تحت عنوان "سقوط 79" که در سال 1976 میلادی نوشته شد اشاره کرده بود که شاه مخلوع ایران قصد داشته تا بر میادین نفتی کشورهای عربی منطقه خاورمیانه تسلط پیدا کند و به مدد افزایش قیمت نفت تجهیزات و جنگ افزارهای نظامی خود را تقویت و بروز کرده بود. نکته جالب توجه آن جا بود که رژیم پهلوی 24 ماه بعد از چاپ این کتاب توسط انقلابیون اسلامگرا سرنگون شد و پس از آن درگیر جنگی هشت ساله با عراق شد. پس از به قدرت رسیدن "رونالد ریگان" در امریکا قیمت نفت سقوط کرد." 

 

فوربس اشاره می کند که نویسنده این کتاب در سال 2007 میلادی درگذشت و این پرسش را مطرح می کند که آیا اگر او اکنون نیز زنده بود پیش بینی مشابهی را درباره ایران انجام می داد. فوربس در این باره می نویسد: "اکنون ایران از طریق گروه های شبه نظامی خود در منطقه اهداف خویش برای دسترسی به منابع کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی را دنبال می کند. احتمالا اگر "اردمن" کتاب خود را به روز می کرد در این نسخه تازه اشاره می کرد که "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه نیز در کنار ایران قرار گرفته است." 

 

منبع: خرداد

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها