سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عذرخواهی وزارت کشور از کمیته امداد

وزارت کشور درخصوص علت ذکر نام مددجویان کمیته امداد در سخنرانی وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی توضیح داد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: وزارت کشور درخصوص علت ذکر نام مددجویان کمیته امداد در سخنرانی وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی توضیح داد .

نظر به اینکه ذکر نام " مددجویان کمیته امداد" در جریان سخنرانی وزیر کشور در جلسه علنی اخیر مجلس شورای اسلامی ، دربخش مربوط به ذکر مصادیق و تبیین و تشریح ترفندها و شیوه های پیچیده و نوین مرتبط با روند تحصیل پول های کثیف و تحقق جرم ثانویه پولشویی" منجر به بروز برخی سوء برداشت ها شده و احیاناً همکاران محترم مسؤول و خدمتگزار در این نهاد مردمی را در معرض سوء تفاهم قرار داده است.

لذا به موجب این اطلاعیه تأکید می شود که مقصود مورد نظر جناب آقای دکتر رحمانی فضلی در این سخنرانی، به هیچ وجه ناظر بر هرگونه ارتباط بین این نهاد انقلابی و مدیران و کارکنان تلاشگر ان دستگاه با پرونده های قاچاق کالا نبوده است.

واقعیتی که از سوی وزیر کشور مطرح شده است؛ سو استفاده شبکه های سازمان یافته قاچاق از هویت أفراد متفرقه و بعضا غیرمرتبط ، کسانی که حتی در قید حیات نیستند، نوجوانان و جوانان زیر سنین قانونی واشخاص فاقد هرگونه تمول و توانائی مالی برای انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری و در مواردی نیز مددجویان تحت پوشش سازمان های حمایتی و از جمله کمیته امداد، برای فرار از پرداخت مالیات و سایر حقوق و عوارض قانونی و گمرکی و احیاناً تادیه جرایم مالی و تحمل کیفر، در صورت کشف جرم و توقیف و ضبط محموله های قاچاق می باشد.

بر این اساس اصولاً و أساسا در سخنرانی وزیر محترم کشور، نسبت سوئی در مورد کمیته امداد، مسؤولان و کارکنان محترم و مددجویان صدیق این نهاد خدمتگزار مطرح نشده است.

مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩۴, ٢٣:٣٣

   

پر مبحث ترین ها