سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پروفسور سميعي: اعتبار من در آلمان به خاطر پزشک بودن نيست، به خاطر ايراني بودنم است

برترين جراح مغز و اعصاب جهان گفت: در حال حاضر اعتبار من در آلمان، نزد صدراعظم و مردم اين کشور، به خاطر پزشک بودن و يا پروفسور بودن نيست، بلکه به خاطر ايراني بودن من است که نسبت به آن بسيار تأکيد داشته‌ام.

 

ظهر امروز پروفسور سميعي، جراح مغز و اعصاب، به همراه يونسي، وزير اسبق اطلاعات و دستيار ويژه رئيس جمهور، در محل وزارت ورزش وجوانان، با محمود گودرزي، وزير ورزش و جوانان ديدار کردند.

در اين ديدار که شعباني بهار معاون توسعه ورزش همگاني و سيدمناف هاشمي معاون توسعه منابع و پشتيباني، جهانيان، مشاور اجرائي وزير نيز حضور داشتند، پروفسور سميعي، ضمن ابراز خوشحالي از اين ديدار با تاکيد بر اين موضوع که اساساً در مجامع سياسي ورود پيدا نمي کنم و فردي کاملاً علمي و دانشگاهي هستم، اظهار داشت: ايراني بودن را به عنوان يک اصل پذيرفته ام چرا که معتقدم اصالت انسان ها، ريشه هايشان است و کسي که اصالت خود را فراموش کند، به درخت بي ريشه اي شبيه است که ثمر و ميوه اي نخواهد داد.

پروفسور سميعي افزود: در حال حاضر اعتبار من در آلمان، نزد صدر اعظم و مردم اين کشور، به خاطر پزشک بودن و يا پروفسور بودن نيست، بلکه به خاطر ايراني بودن من است که نسبت به آن بسيار تاکيد داشته ام .

او افزود : به قول شولدر صدر اعظم وقت آلمان، که در سفري با من به ايران آمده بود، کشور و مردم ايران را، بايد از نزديک ديد و با آن ها ارتباط داشت تا بتوان به خوبي و به فرهنگ والايشان پي برد.

اين جراح برجسته ايراني و بين المللي، از بي علاقه بودن خود نسبت به سياست سخن گفت و خاطر نشان کرد: در هر کجا که باشم؛ با سياست، کاري ندارم و معتقدم که طبابت، برتر از سياست است.

پروفسور سميعي، ديدار خود با گودرزي را، ديداري بسيار خوب و خوشحال کننده توصيف کرد و گفت: خوشحالم از اينکه مسئوليت ورزش و سلامت مردم کشورم به عهده فردي دانشگاهي است.

محمود گودرزي، وزير ورزش و جوانان نيز، ضمن ابراز خوشحالي متقابل از اين ديدار، تلاش در حوزه هاي ورزش و سلامت و همچنين حوزه فرهنگ را، فرصت و نعمت بسيار ارزشمندي توصيف کرد و گام برداشتن در اين مسير را، اقدامي بزرگ و مهم براي ارتقاء سلامتي مردم دانست .

او از پرفسور سميعي به عنوان افتخاري ملي در حوزه پزشکي ياد کرد و افزود: قطعاً اين نشست ها مي تواند راهکارهاي مناسبي را در دو بخش ورزش و سلامت مردم، پيش روي ما بگذارد .

*نسيم

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها