سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاکید دولت بر توجه به دهک‌های پایین

یارانه شش میلیون نفر قطع می‌شود

وزیر کار تعاون و امور اجتماعی گفت: با اجرای مصوبه و قانون بودجه مجلس، یارانه حدود 6 میلیون نفر قطع می شود اما بعد از این اقدام با توجه به اختیارات قانونی می‌توانیم به تشخیص دولت یارانه افراد غیر نیازمند دیگر را نیز حذف کنیم.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، "علی ربیعی" وزیر کار تعاون و امور اجتماعی در گفتگوی با اخبار 21 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که در طرح اصلاح نظام هدفمند یارانه‌ها در نهایت چه تعدادی حذف می‌شوند و در چه بازه زمانی صورت خواهد گرفت اظهار داشت: جهت گیری ما بر اساس مصوبه محترم مجلس شورای اسلامی است و میزانی که مشخص کرده از محلی که ما می‌توانیم یارانه پرداخت کنیم تنظیم کرده است.

وی افزود: حدود 6 میلیون نفر را این قانون در بر خواهد گرفت که بر اساس مصوبه و قانون بودجه مجلس شورای اسلامی خواهد بود اما بعد از این اقدام با توجه به اختیارات قانونی می‌توانیم به تشخیص دولت افراد غیر نیازمند دیگر را نیز حذف کنیم.

وزیر کار با بیان این به مرور زمان افراد غیر نیازمند از صف یارانه بگیران حذف خواهند شد گفت: روحانی و اعضای هیأت وزیران هم تاکید دارند که به دهک‌های میانی و طبقات پایین جامعه به هیچ عنوان آسیبی وارد نشود از همین رو مراقبت انجام خواهد شد و حتی برای دهک‌های پایین نیز طرح حمایت غذایی را نیز صورت خواهیم داد.

ربیعی بیان داشت: در صورت حذف موفق غیر نیازمندان مطالعه صورت خواهد گرفت تا برخی مسائل رفاهی دیگر اعم از بیمه و مبارزه با فقر غذایی برای طبقات پایین در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه حذف تعدادی از غیر نیازمندانی که برای ما مسجل بوده آغاز شده است، تاکید کرد: اکنون به نوعی عدالت اجتماعی نزدیک خواهیم شد و در این مرحله کار به مرور آغاز شده تعدادی غیر نیازمند را حذف کردیم که با توجه به آن که تنها دو دهم درصد اعتراض بیشتر صورت نگرفته است متوجه می‌شویم که جهت گیری درستی در این باره داشته‌ایم.

وزیر کار با بیان این که سایت رسیدگی به اعتراضات نیز تکمیل شده است یادآور شد: در یک مورد کارگری در حاشیه خلیج فارس بود که تعدادی ماشین به اسمش بود و با توجه به این که اتفاقاتی افتاده است این موضوع حل شد.

ربیعی در پایان خاطر نشان کرد: ما به تجمیع منطقه ای هم توجه می‌کنیم و در این مورد تجربه خوبی کسب کرده‌ایم از همین رو این نوید را می‌دهم که طبقات پایین مد نظر دولت و کم کم بهبود دریافتی یارانه برای طبقات پایین مد نظر خواهد بود.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٢٨

   

پر مبحث ترین ها