سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت وگو با جماران:

دکتر حبیبی یک لحظه از انقلاب غافل نبود

آقای دکتر حبیبی هم در زمانی که در خارج و داخل کشور مبارزه می کردند و تا همیشه، بهترین دوست و همکار بودند و یک لحظه از انقلاب و رسالت خودش غافل نبود
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید می کند که مرحوم دکتر حبیبی یک لحظه از انقلاب و رسالت خودش غافل نبود.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی هنگام حضور در منزل مرحوم دکتر حسن حبیبی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در خصوص شخصیت وی اظهار داشت: آقای دکتر حبیبی هم در زمانی که در خارج و داخل کشور مبارزه می کردند و تا همیشه، بهترین دوست و همکار بودند و یک لحظه از انقلاب و رسالت خودش غافل نبود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نقش مرحوم حبیبی در تدویس پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایشان در این کار نقش اول را داشتند؛ یعنی تا پایان تدوین قانون اساسی، کار خود را ادامه می داد و از آن مثل بچه ای که می خواست پرورش پیدا کند، مواظبت کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با صدور پیامی درگذشت دکتر حسن حبیبی را تسلیت گفت و تاکید کرد: قطعا نام و نشان این یار فعال و باوفای انقلاب به بزرگی در یاد و خاطره ملت شریف ایران خواهد ماند .

"هاشمی درگذشت دکتر حبیبی را تسلیت گفت"
یار باوفای انقلاب رفت ...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، متن کامل پیام تسلیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی درگذشت دکتر حسن حبیبی بدین شرح است:بسم الله الرحمن الرحیم

«انالله و انااليه راجعون»

ضایعه درگذشت شادروان دکتر حسن ابراهیم حبیبی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد ایران شناسی موجب تالم خاطر است.

مرحوم دکتر حبیبی در طول عمر مفید خود یکی از یاران فعال و باوفای نظام و جمهوری اسلامی ایران در مسئولیتهای خطیر و ادوار مختلف بود و از خود آثار و کتب ارزشمندی نیز بر جای گذاشت.

انسان فرهیخته ای که توان علمی و اجرایی خود را در کمیته تدوین پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،نمایندگی مجلس شورای اسلامی،وزارت دادگستری،شورای نگهبان،معاونت اولی اجرایی رئیس جمهور،رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز عشق به ایران اسلامی در بنیاد ایرانشناسی سپری کرد.

قطعا نام و یاد ایشان همواره به نیکی و بزرگی در خاطره ملت شریف ایران باقی خواهد ماند.

فقدان این شخصیت ارزنده را به دوستان،همکاران،وابستگان و بویژه خانواده و همسر محترمه ایشان صمیمانه تسلیت گفته و از درگاه احدیت برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسالت می کنم .اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

دوازدهم بهمن ماه 1391
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩١, ١۴:١۴

   

پر مبحث ترین ها