سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دامـاد احمدی نـژاد از سمتش عـزل شد

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٢, ٠١:٠٠    نسخه چاپی    
در حالی که 3ماه از پایان دولت احمدی نژاد می گذرد، داماد رئیس جمهور سابق باید جایش را در بیمارستان فیروزآبادی به دکتر جلیلی فر دهد. پزشک متخصصی که پیش از ریاست جمهوری احمدی نژاد ریاست این بیمارستان 79ساله را به عهده داشت.
احمدی نژاد که روزی با شعار شایسته سالاری ریاست دولت نهم را به عهده گرفته بود، با انتصاب داماد 32ساله‌اش به ریاست سازمان استاندارد و بعدها ریاست بیمارستان فیروزآبادی خود را در معرض انتقادهای زیادی قرار داد. انتقادهایی که اگرچه بعدها در انتصاب های دیگر او هم تکرار شد، اما نام مهدی خورشیدی را برای همیشه پرحاشیه کرد.
به گزارش مهر، حالا در حالی که 3ماه از پایان دولت احمدی نژاد می گذرد، داماد رئیس جمهور سابق باید جایش را در بیمارستان فیروزآبادی به دکتر جلیلی فر دهد. پزشک متخصصی که پیش از ریاست جمهوری احمدی نژاد ریاست این بیمارستان 79ساله را به عهده داشت.

مهدی خورشیدی شهریور ماه سال 91 به ریاست بیمارستان فیروزآبادی رسید. بیمارستان سابقه داری که در سال 1313 به همت مرحوم سيد رضا فيروزآبادی به صورت وقفی تاسيس شده بود تا خدمات تخصصی را به صورت رایگان یا با کمترین هزینه به بیماران مناطق محروم تهران ارائه دهد. با این حال خورشیدی 33ساله وقتی رئیس این بیمارستان شد که تنها 2سال از فارغ التحصیلی او در رشته پزشکی عمومی دانشگاه شهید بهشتی می گذشت. او پیش از این مشاور نهاد و دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور بود اما در گفتگویی که چندماه بعد از گرفتن حکم ریاست بیمارستان انجام داد، خودش را کارمند دانشگاه بهشتی دانست که در بیمارستان فیروزآبادی صرفا کار پزشکی می کند و در عین حال در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم معاونت امور قوا و شوراها را برعهده دارد. او در دی ماه سال 90 با حاشیه های زیاد ریاست سازمان استاندارد را به عهده گرفت اما یک هفته بعد نظام الدین برزگری رئیس سازمان استاندار از دستور جدید رئیس‌جمهور برای بازگشت به کار خود در سمت رئیس این سازمان خبر داد و مهدی خورشیدی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

بیمارستان فیروزآبادی تا پیش از آنکه دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران در هم ادغام شوند، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران بود اما پس از ادغام این دو دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی شد. اتفاقی که با تغییر ریاست این دانشگاه و جایگزینی دکتر ابوالقاسمی به جای دکتر زالی، میز ریاست یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بیمارستان‌های تهران را نصیب مهدی خورشیدی کرد.

حالا با احیای دوباره دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فیروزآبادی دوباره تحت پوشش این دانشگاه قرار گرفته و دكتر ناصر جليلي‌فر که سابقه ریاست بیمارستان وقفی فیروزآبادی در سال های 80 تا 85 را دارد، دوباره به ریاست این بيمارستان رسیده است. دکتر جلیلی فر متولد 1340 متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق است که پیش از این ریاست بیمارستان امام خمینی پارس آباد مغان و ریاست شبکه بهداشت و درمان فارسان را داشته و عضویت در هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل و ایران را در کارنامه خود دارد.
telegram 19dey.com
عباسی    8 دی 1392 08:25
حالا آقای روحانی از آشنایان فامیل کسی را مشغول به کار نکرده است؟
  • -29
مهدی    8 دی 1392 12:51
بحث جناحی وسیاسی نیست.کسی تازه فارغ التحصیل شده باشد بدون تجربه ای میتونه یه بیمارستانو اداره کنه.واقعا که.
  • +46
علی    8 دی 1392 18:30
ای بابا هرکه باید از یه جایی شروع کنه دیگه!
هرچه زودتر و از جاهای بزرگتر باشه اینده بهتر و پیشرفت بیشتری خواهد داشت.
شما فکر می کنید مملکت گل و بلبل چه جوری اداره می شه پس
  • +5
نوحی    8 دی 1392 19:38
عباسی جان خدا شفات بده و با احمدی نژاد محشورت کنه برادر، سنگ چیش رو به سینه میزنی؟3 میلیارد دلاریش رو یا 84 میلیارد یورویی رو؟واقعا که پر رو هستید
  • +14
احمد زاده    10 دی 1392 13:39
خدا لعنت کند احمدی نژاد وهر کس دیگری که بی قانونی می کند
  • +17
نکته سنج    10 دی 1392 22:37
باید دهانی که ازآقازاده دیگران میگفت وبگم بگم هایش گوش فلک راکرمیکرد گل گرفت تامایه ابروریزی نشود .
دست مریزاد شاعر که گوید:
تامردسخن نگفته باشد------عیب وهنرش نهفته باشد
  • +9
خان    21 دی 1392 15:11
عباسی,
نه منتظر تو بودوتو برو استخدام شو
  • 0
مشکرم    22 دی 1392 09:56
بگم !؟ بگم؟!
بگو دیگه . از رحیمی از مشایی از داماد .....
چرا نمیگی؟
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 8
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٢, ٠١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها