سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رقم بن کارت‌های دریافتی نمایندگان مجلس نهم

در مجلس نهم سال گذشته به هر نماینده یک میلیون داده اند و نماینده نیز بن را به مستمند داده که در حوزه های انتخابیه به دفاتر مراجعه می کنند و استفاده شخصی از این بن های یک میلیونی نیز در کار نبوده است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت:بر اساس ادعای افراد قید شده در پرونده تحقیق و تفحص موضوع در حال بررسی است و تا به امروز مشخص شده است که رقم بن کارت های دریافتی نمایندگان مجلس نهم در سال گذشته از تامین اجتماعی بیش از یک میلیون تومان نبوده که در اختیار مراجعین مستمند به دفاتر نمایندگان قرار داده شده است.

حسین آذین، دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مجلس نیوز در خصوص مسئله کارت‌های هدیه مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: رقم بن کارت‌ها و اساس کارت‌های هدیه به خوبی می تواند موید این مسئله باشد که مفهوم و ماهیت رشوه برای مسئله کارتهای هدیه نمایندگان مطرح است یا خیر اما با این وجود کمیسیون اصل 90 بر اساس وظیفه و ادعای مطرح شده از جانب طرف مقابل این موضوع در تامین اجتماعی فعالیت می کرده است در حال بررسی مسئله است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس در ادامه این مطلب افزود: نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی سالیانه بن هایی را در اختیار نمایندگان قرار می دهند تا به مراجین مستمندی که مراجعه می کنند پرداخت شود و در این اقدام نمایندگان بیش تر حالت واسطه گری دارد.

آذین تصریح کرد: آذین با بیان این که رقم بن کارت های سال گذشته نمایندگان مجلس نهم بیش از یک میلیون تومان نبوده است گفت: در مجلس نهم سال گذشته به هر نماینده یک میلیون داده اند و نماینده نیز بن را به مستمند داده که در حوزه های انتخابیه به دفاتر مراجعه می کنند و استفاده شخصی از این بن های یک میلیونی نیز در کار نبوده است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در صورت رد اتهام مطرح شده به نمایندگان آیا اعاده حیثیتی در این خصوص از جانب مجلس صورت می گیرد گفت: در این خصوص هر اقدام لازمی بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی انجام می شود و باید در زمان آن تصمیم گیری لازم شود.
telegram 19dey.com
ناشناس    11 دی 1392 14:01
کارگران بیمه شده خودشان مستحق دریافت بن هستند و شما اینو به اسم مستحقان درافت نموده اید
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩٢, ٠٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها